Фармація обирає розумних і наполегливих

Фармація обирає розумних і наполегливих

З нагоди Дня фармацевтичного працівника вітання приймають люди особливого складу, їх вирізняє точність і відповідальність, уважність і уміння слухати й аналізувати. Не мати права на помилку. Працівників цієї професії  суспільство пошановує нарівні з лікарями. Свято відзначають науковці – творці унікальних лікарських форм, і аптекарі сільської місцевості, що далеко від лікувального закладу, - провізори там  чи не єдині рятівники, бо мусять дати хворому  «помічне від голови» і краплі «від серця». А ще виміряти відвідувачу тиск, якщо до амбулаторії численні кілометри, не помилитися з діагнозом і зарадити людині з високими його показниками,бо не можна зволікати, коли йдеться про людське життя.  Це означає, що фармацевт має бути фахівцем високої кваліфікації. Саме таких готує Запорізький державний медичний університет.

Причетність до професійного свята фармацевтів у нашого університету пряма. Фармацевтичний факультет ЗДМУ бере свій початок від Одеського фармацевтичного інституту, організація і діяльність якого припадає на 1903 – 1959 роки. Тоді при Вищих жіночих курсах зорганізується хіміко – фармацевтичне відділення, а далі поетапно історичні події складалися так, що у липні 1959 року Одеський фармацевтичний інститут був переведений з Одеси до Запоріжжя й перейменований у Запорізький фармацевтичний інститут. Відтоді починається становлення Запорізького державного медичного університету.

Про цей історичний екскурс першокурсники довідуються від своїх мудрих наставників, -  з перших днів на студентській лаві молодь отримує науку, яка  супроводжуватиме їх все життя. Це і побажання наполегливо вчитися, щоб стати високваліфікованим спеціалістом, і дорожити професією, і набувати людських чеснот.

Запорізька фармацевтична школа є кращою в Україні. Це тут потужний кадровий потенціал, плеяда вчених – фармацевтів, які навчають молодь, працюють над створенням лікарських препаратів. Країна послуговується численними оригінальними лікарськими препаратами на зразок відомого «Тіотриазоліну», створеними в результаті співпраці з біологами, фармакологами та клініцистами колективом кафедри фармацевтичної хімії – школа професора Івана Мазура. Над новими препаратами працює в лабораторіях талановита молода генерація.

Стрімкий розвиток фармацевтичної науки ставить ряд проблем перед фармацевтичною університетською освітою. І колектив на чолі з ректоратом успішно їх долає. Наразі фармацевтичний напрям освіти у ЗДМУ представлений I та II фармацевтичним факультетом та факультетом післядипломної освіти. Розвиток цих структур в університеті за всіма параметрами співпадає з концепцією розвитку фармацевтичного напряму в освітньому просторі України.

 Підготовку фахівців забезпечують понад 100 співробітників кафедр фармацевтичних та медичних факультетів нашого університету.

 Інтегральні і загальні компетенції здобувачі засвоюють  на кафедрах  природничих наук для іноземних студентів та токсикологічної хімії, органічної хімії, аналітичної хімії, фізколоїдної хімії, біохімії.   Фахова підготовка забезпечується на кафедрах фармацевтичної хімії, технології ліків, фармакогнозії, фармакології та ботаніки, клінічної фармації, фармакології,  фармакотерапії та косметології, УЕФ.

За останні п’ять років для забезпечення кадрових потреб фармації на ринок фармацевтичних послуг зі стін нашого університету вийшли понад 600 випускників денної і 1996  - заочної форми навчання. За відгуками стейкхолдерів, випускники ЗДМУ вирізняються високим рівнем теоретичної та практичної підготовки,  професійними якостями, професійною мобільністю, швидко адаптуються до умов практичної фармації та набувають кар’єрного росту.  Наші випускники мають добру репутацію як в Україні, так і за кордоном.

Завдання високоякісної підготовки фахівця виконується завдяки потужній матеріально-технічній  базі університету, яка забезпечує не лише сучасно організований навчальний  процес, а і сприяє розвитку наукового потенціалу фармації України.  Студенти широко залучені до науково-дослідної роботи кафедр, беруть участь у науково-практичних конференціях, вебінарах, челенджерах, майстер-класах, організованих вітчизняними та закордонними організаціями.

Багаточисленні науково-навчальні лабораторії університету дозволяють проводити масштабні наукові дослідження, які сприяють розвитку науки. Так, лише за останній рік дисертації на здобуття ступеня доктора наук захистили п’ять, а на здобуття ступеня кандидата наук/доктора філософії - сім співробітників кафедр фармацевтичних факультетів.

 Дедалі більшої затребуваності серед провізорів і фармацевтів набувають   послуги професіоналів  факультету післядипломної освіти. На постійному зв’язку з практичною фармацією перебуває ФПО та його кафедри фармацевтичного спрямування. Сьогодні це потужний колектив, який проводить заняття з первинної спеціалізації-інтернатури за фахом «Загальна фармація», курси підвищення кваліфікації, тематичного удосконалення, вторинної спеціалізації.

 Факультетом охоплені фахівці не тільки  Запоріжжя та Запорізької області, а й Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Одеської, Кіровоградської, Черкаської та інших. Попри  виклики часу, факультет успішно справляється із завданням  підготовки висококваліфікованих професіоналів фармації. Лише за п’ять останніх років за фармацевтичним напрямом пройшли підготовку 13552 учасники освітнього процесу, з них провізорів – інтернів 2780, курсантів-10772.

Прийміть вітання зі святом, шановні друзі, усі, хто причетний до славної когорти фармацевтів! Подальших успіхів, доброго здоров’я, усіх життєвих гараздів!

 

17.09.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar