Практичні навички для третьокурсників : захворювання легень

Практичні навички для третьокурсників : захворювання легень

     Сьогодні у Міжкафедральному тренінговому центрі  доцент кафедри загальної практики сімейної медицини та внутрішніх хвороб Таміла Кулініч провела практичне заняття  зі студентами  третього курсу  II медичного факультету спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування». Працювали двома невеликими групами з дотриманням протиепідемічних заходів.

     «На занятті ми розглядали гострі та хронічні обструктивні захворювання легень і пневмонії, - розповіла Таміла Олегівна. - На початку  я провела опитування, щоб визначити теоретичний рівень знань  студентів. Вони добре підготовлені, адже напередодні практичних прослухали лекцію про обструктивні захворювання легень. А також ознайомилися з онлайн курсом для самостійної роботи з підготовки до практичних занять, що включає як теорію, так і відеоматеріали. Усі мали заповнені конспекти. Тобто, це стало добрим підґрунтям  практичної частини заняття.

     У тренінговому центрі є достатньо манекенів та інших навчальних технологій з опанування означеної теми, тому студентам працювати цікаво, вони добре запам’ятовують послідовність огляду пацієнта . З допомогою манекену могли вислухати  різноманітні звукові феномени, які спостерігаються у хворих на гострі бронхіти, хронічні обструктивні захворювання легень, бронхіальну астму та інші патології. Зараз це дуже актуально, оскільки останнім часом спостерігаємо низку пацієнтів, які мають пневмонії, складнощів додає пандемія  Covid -19. Важливо навчити студентів відрізняти пацієнтів, які страждають на легеневу патологію і тих, хто має інші захворювання, що можуть імітувати їх.

     Вважаю, тему заняття студенти успішно опанували. Так само грунтовно відпрацювали другу частину заняття із засвоєння практичних навичок  з дослідження функції зовнішнього дихання, -   навчалися практично проводити спірографію».

 

15.09.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar