Контроль за станом здоров’я працівників і студентів посилено

     Сьогодні під головуванням першого проректора ЗДМУ, доцента Миколи Авраменка,  відбулося чергове засідання Оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території університету випадків захворювань, спричинених  небезпечним вірусом  COVID-19.

     У центрі уваги обговорення стояло питання контролью за станом здоров’я працівників і студентів, здійснення заходів щодо попередження поширення коронавірусної хвороби на території університету, дотримання протиепідемічних вимог і санітарно-гігієнічних норм та правил в навчальних корпусах і гуртожитках університету.

     Помічник ректора Наталія Баранова ознайомила присутніх з останніми нормативними документами - постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 №10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.09.2021 №1907 «Про затвердження Змін до стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». З цього приводу готується наказ ректора.

     Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Вадим Візір  доповів про виконання наказів ректора від 26.07.2021 №315 «Про впровадження п'ятого етапу кампанії вакцинації проти COVID-19», від 29.07.2021 №323 «Про оновлення правил роботи університету в умовах карантину». Переважна більшість працівників університету і майбутніх медиків вакцинуються в першу чергу щоб захистити себе від тяжкого перебігу хвороби, захистити свої родини, колективи. Додаткова мотивація у студентів – нарешті повернутись до очного навчання, бачитись з друзями в більш безпечних умовах. Тим паче, Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Тепер, у випадку введення жовтого рівня епідемічної небезпеки, заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як 80% вакцинованих працівників. Обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть COVID-сертифікат. У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки, заклади освіти працюватимуть лише за умови, якщо 100% працівників мають COVID-сертифікат. Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у відвідувачів масових заходів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів  COVID-сертифікату.

     Голова штабу акцентував увагу присутніх на дотриманні маскового режиму в приміщеннях університету як працівниками ЗДМУ, так і студентами, дотриманні соціальної дистанції в 1,5 метра, необхідності ведення на робочих місцях журналів стану здоров’я працівників. Обов’язковими є  опитуванні викладачами кафедр перед початком занять учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби, також провітрювання навчальних аудиторій протягом 10 хвилин після кожного заняття.

 

14.09.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar