Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Ім’я в хірургії – Скліфосовський

Ім’я в хірургії – Скліфосовський

      Медична спільнота відзначає 185 – річчя від дня народження видатного хірурга Миколи Скліфосовського. 
      Скліфосовський належить до лідерів вітчизняної клінічної медицини останньої третини XIX століття, фундаторів порожнинної хірургії, антисептики й асептики.  Його постать - серед видатних вчених XIX століття: Є. Мухіна, І. Буяльського, І. Сєчєнова, М. Пирогова, С. Боткіна, сподвижництво  яких піднесло  авторитет вітчизняної медицини на світовий рівень.
      Хірург, доктор медицини, особистість непересічного таланту, професор, Микола Скліфосовський  зробив вагомий внесок у розвиток військово-польової хірургії. Він розробив, зокрема, новаторські методи лікування поранених, а також є автором цілої системи організації медичної допомоги під час бойових дій. Одним з перших запроваджує проведення операцій під анестезією, набувши особистого потужного досвіду з  військово-польової хірургії на фронтах.  Вчений мав особливий дар постійно вдосконалюватися, навчати й навчатися, він  ініціював перші з’їзди хірургів і був засновником двох періодичних медичних видань.
      Про діяльність видатного хірурга розповідає тематичний перегляд «Хірургічна школа М. В. Скліфосовського», розміщений в  читальній залі бібліотеки ЗДМУ. Завдяки експонованим виданням, користувачі мають змогу ознайомитися з життям і діяльністю вченого, осягнути його науковий і практичний підходи в хірургії XIX століття, які стали основою для розвитку сучасної медицини й мають важливе значення для перспективи методики викладання медичної науки в Україні. Потужний науковий спадок Миколи Васильовича  не втрачає своєї актуальності і в умовах сьогодення.
      Майбутнім медикам та науковцям закладу вищої освіти цікаво перегорнути й біографічні сторінки хірурга. Ми по праву можемо вважати Миколу Скліфосовського видатним українським вченим. Попри те, що значна частка його життя припадає на діяльність в Російській імперії – навчається й працює в Московському університеті ім. Ломоносова, у Москві створює потужний комплекс з надання невідкладної швидкої допомоги, - його серце  віддано служило Україні. Працював в Одеській міській лікарні, у 1870 - 1871 рр. - професор Київського університету. У зв'язку з важкою хворобою, 1900 року повернувся на батьківщину, оселився у своєму маєтку «Відрада» поблизу с. Яківці (нині — частина Полтави), де згодом помер від інсульту.  
      Скліфосовський висадив там сад, який на міжнародній виставці плодівництва в Петербурзі 1894 року назвали «Полтавською Швейцарією». Першим у Полтаві почав вирощувати хміль. Селян Микола Васильович лікував безкоштовно. На власні кошти побудував шпиталь для інвалідів російсько-турецької війни. Україна пам’ятає!
 
7.04.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR