Чергове засідання ЦМР ЗДМУ
Черга денна засідання Центральної Методичної Ради університету містила ряд важливих питань, обговорення яких відбулося конструктивно й по – діловому.
Учасники зібрання заслухали та обговорили інформацію декана ФПО, професора Юрія Рябоконя, завідувача кафедри пропедевтичної та хірургічної стоматології доцента Сергія Чертова, завідувача кафедри терапевтичної, ортопедичної та дитячої стоматології професора Олександра Возного з питання: «Про стан організації заочного періоду навчання інтернів зі спеціальності «Стоматологія» на базах стажування та заходи щодо його удосконалення». Констатували, що процес опанування знаннями інтернів на базах стажування в цілому триває успішно. Значним чином в підвищенні якості навчання в заочному періоді слугує матеріально-технічне оснащення кафедр, придбання сучасного обладнання з цифровою технологією дозволяє інтернам опанувати навички діагностики та лікування стоматологічних захворювань сучасними методиками. Одним із основних критеріїв якості навчання в заочному періоді є підготовка інтернів до складання державного ліцензійного іспиту «Крок 3. Стоматологія». Спільні зусилля деканату ФПО та кафедр, плідна та ретельна робота викладачів кафедр позначилися на результатах - всі 39 інтернів 2020 року успішно склали цей іспит із середнім балом 87,7 відсотка. В ході обговорення йшлося також про поліпшення відпрацювання практичних навичок з використанням усіх можливостей міжкафедрального тренінгового центру ЗДМУ, здійснення консультативної та методичної допомоги керівникам на нових базах стажування.
Голова Ради з навчально-методичного забезпечення та підвищення кваліфікації викладачів професор Юрій Резніченко поінформував членів ЦМР про навчально-методичну видавницьку діяльність кафедр університету в 2020 році та план підготовки видань на 2021 рік. Було відзначено активну роботу ряду кафедр університету у підготовці та виданні навчальної, навчально-методичної літератури з грифом МОН / МОЗ України та за рішеннями Вченої ради . Окреслено перспективу підготовки навчальних видань.
Докладний змістовний аналіз стану організації роботи з підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу університету підготувала для обговорення на ЦМР проректор з науково - педагогічної та навчальної роботи доцент Світлана Моргунцова. Відзначалося, що протягом 2020 року підвищили свою кваліфікацію 822 науково -педагогічних працівники ЗДМУ. Взяли участь в міжнародних конференціях, тренінгах та конгресах 45. Були організовані курси підвищення кваліфікації викладачів університету «Організація дистанційного навчання на платформі edX. Розробка та супровід онлайн курсів» для 58 науково-педагогічних працівників ЗДМУ. На базі Центру дистанційного навчання та телемедицини Запорізького державного медичного університету були організовані дистанційно-очні цикли тематичного вдосконалення «Організація дистанційного навчання на основі хмарних сервісів MS Teams», на яких підвищили кваліфікацію 417 науково-педагогічних працівників. Потужна матеріально-технічна база університету, висококваліфікований склад професорів та доцентів, а також фінансові можливості дозволяють зосередити на базі університету проведення багатьох видів підвищення кваліфікації для різноманітних категорій слухачів.
Директор наукової бібліотеки ЗДМУ Тетяна Карпенко зробила повідомлення з питання: «Організаційно-методична робота наукової бібліотеки ЗДМУ в умовах запровадження новітніх технологій та методів і форм викладання». З огляду на те, що НБУ є активним учасником навчального, наукового та виховного процесів, доповідач розповіла про запровадження у книгозбірні новітніх інформаційних сервісів, що значно поліпшує обслуговування користувачів. Сучасний підрозділ технічно обладнаний сучасною комп’ютерною технікою, мультимедійними інформаційними ресурсами, телекомунікаційними засобами. Особлива увага приділяється комплектуванню фонду.
З усіх обговорюваних на ЦМР питань прийнято відповідні рішення.
24.02.2021