Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Магістранти захищають дослідження

Магістранти захищають дослідження

Сьогодні в ЗДМУ – своєрідний день магістра: магістерскі роботи захищають випускники спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» (освітня програма «лабораторна діагностика», кваліфікація «лікар–лаборант», освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр»), та магістранти спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» які навчалися за півторарічною програмою «магістр фармації». 
Захисти відбуваються з дотриманням соціальної дистанції та використанням засобів індивідуального захисту. 
Завідувач кафедри лабораторної діагностики ЗДМУ, доктор біологічних наук, Гарант освітньої програми доцент Сергій Павлов розповів, що захист магістерських робіт є третьою компонентою підсумкової Атестації. Майбутні лікарі–лаборанти у січні склали другий її  етап  - об’єктивний структурований практичний іспит (ОСПІ) за фахом «лабораторна діагностика», а також написали «КРОК 2. Лабораторна діагностика». Зараз 27 магістрантів упродовж двох днів підтверджують, як справилися з виконанням наукової складової в освітній програмі, адже рівень магістра передбачає не тільки фахову компетентність -  такі фахівці можуть працювати  науковими співробітниками, викладачами університетів.
«Магістрам притаманний науковий пошук у процесі досліджень, уміння опрацювати дані, аналізувати наукові джерела, - зазначив Сергій Васильович. – Саме це сьогодні продемонструвала перша група магістрантів під час захисту у присутності членів Атестаційної комісії, яку очолює завідувач кафедри патологічної анатомії і судової медицини, доктор медичних наук, професор Сергій Тертишний. Випускники працювали над рядом актуальних тем, пов’язаних  з головними питаннями сучасної лабораторної діагностики, молекулярними, цитологічними дослідженнями. Наприклад, цікавими є роботи магістрантів кафедр гістології, цитології та ембріології, мікробіології, вірусології та імунології.  А під керівництвом доцента кафедри лабораторної діагностики Світлани Горбачової виконано тему використання сучасних аналізаторів у діагностиці анемічних станів, це сучасне потужне дослідження. Щороку магістранти тішать пошуком сучасних тем і  високим рівнем їх виконання. Не розчарували і цього разу».
Ретельно готувалися до захисту своїх досліджень і магістри–фармацевти  спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» які навчалися півтора року за програмою «магістр фармації» і вже мають дипломи спеціалістів. Деканати фармацевтичних факультетів створили усі умови і забезпечили настрій продуктивної роботи. 
«Відповідно до карантинних умов, ми організували цей етап підсумкової Атестації невеликими групами, з 22 по 26 лютого, - розповіла заступник декана, кандидат фармацевтичних наук, доцент Людмила Черковська. – Сьогодні Атестаційна комісія на чолі із завідувачкою кафедри аналітичної хімії, доктором фармацевтичних наук, професором Світланою Васюк заслухала шість доповідей. Усі гідно оцінені, роботи виконані  на достойному рівні на наших кафедрах, під керівництвом провідних вчених, відповідають усім  вимогам.  Випускники довели, що гарно орієнтуються в тематиці, вільно відповідають на запитання членів комісії. Загалом  в магістратурі навчалися за денною формою 13 випускників, заочно -17, підсумкову атестацію вони проходять разом. 
Привертають увагу теми досліджень, наприклад, це сучасні методи дослідження лікарських засобів, сучасні методи стандартизації лікарських засобів, сучасні методи дослідження лікарської рослинної сировини, дослідження ринку лікарських засобів для лікування захворювань периферичної нервової системи, компаративний аналіз стану підприємницької діяльності від реалізації лікарських засобів у різних країнах, як от в Україні і Польщі, розробка методик контролю якості комбінованих лікарських засобів та інші. 
Ми пишаємось розумними та цілеспрямованими випускниками. Магістранти мають  можливість в подальшому  продовжувати дослідження на кафедрах факультетів і працювати над дисертаційними роботами». 
 
22.02.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR