Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Немедичні проблеми в медицині знову у центрі уваги

Немедичні проблеми в медицині знову у центрі уваги

   Друга Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-етичні та деонтологічні проблеми сучасної медицини (немедичні проблеми в медицині)» стала помітним явищем не лише в ЗДМУ, звідки вона транслювалась на всю Україну. Захід гармонійно вписався в концепцію  Національної стратегії розвитку вищої освіти України, яка передбачає впровадження принципів та цінностей Європейського простору вищої освіти.
   Конференція стала другим етапом підбиття  підсумків міжкафедрального проєкту, започаткованого у вересні 2019 року, коли колективи двох кафедр – дитячих хвороб та суспільних дисциплін, вирішили об’єднувати свої зусилля щодо вирішення біоетичних та деонтологічних питань сучасної медицини.
   Цей оригінальний проєкт привернув неабияку увагу науковців України, причому, не лише закладів вищої медичної освіти, тому цього разу на зв’язок онлайн вийшли чимало нових учасників конференції. Слухачами стали передусім представники професорсько-викладацького складу ЗДМУ та лікарі інтерни, також колеги з інших закладів вищої освіти  України: ЗНУ, НМУ ім. О.О. Богомольця, НФаУ, УМСА, ЖДУ ім. І.Франка, Житомирського ОІППО, Дніпропетровської медичної академії, ВНМУ ім. М. І. Пирогова, ХМАПО, ДНМУ, ДНУ ім. О.Гончара, інших.
   Модераторами на  конференції виступили  завідувачка кафедри дитячих хвороб професор Людмила Боярська та завідувачка кафедри суспільних дисциплін професор Ірина  Утюж.  Саме вони свого часу ініціювали та започаткували  проєкт, що об’єднав зусилля  медиків та філософів, які відчули необхідність сумісно вирішувати біоетичні та деонтологічні проблеми сучасної медицини та медичної освіти. 
   Серед напрямків обговорення  конференції було визначено дослідження філософії медицини у всьому різноманітті її теоретико-методологічних аспектів, особливості медичної освіти в умовах пандемії, проблеми тілесності в рамках розвитку медицини та суспільства. Зокрема, професор Ірина Утюж виголосила доповідь «Суспільне здоров’я – запорука національної безпеки». Зазначила, що в ЗДМУ успішно реалізуються системні цілі сучасної вищої освіти. Об’єднання зусиль природознавчих дисциплін та гуманітаристики, кооперація практичного та теоретичного аспектів, що й закладено в основу цього міжкафедрального проєкту, є реалізацією європейських принципів вдосконалення викладання і навчання у вищій освіті. У підсумку впливає на   формування студента як активного і відповідального громадянина. 
   На конференції обговорювались найактуальніші питання сучасної медицини, йшлося про делікатні, вразливі речі, які зазвичай є напівзакритими для обговорення – паліативна допомога дітям, біоетична проблематика медичної допомоги недоношеним дітям тощо. 
   Загалом учасники заслухали 12 доповідей. Великий інтерес учасників викликали доповіді гостей конференції – професора Національного фармацевтичного університету (Харків) Каріни Іванової, яка розкрила проблематику взаємодії філософії, медицини та біоетики у сучасному глобалізованому світі, та професора Житомирського державного університету ім. Івана Франка Наталії Ковтун  яка розповіла слухачам, які спеціальності у сфері медицини стануть найактуальнішими у найближчому майбутньому та на що розраховувати здобувачам медичної освіти в умовах Четвертої індустріальної революції. Професор ЗДМУ Іван Білай зосередив увагу присутніх на організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій. А професор ЗДМУ Анатолій  Шевченко слушно зазначив, що традиції такої конференції слід розвивати і продовжувати, адже порушені питання є вкрай важливими у процесі підготовки майбутніх спеціалістів в галузі медицини.
19.02.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR