Іноземні студенти шліфують практичні навички
Сто п’ятдесят іноземних студентів шостого курсу II міжнародного факультету, які опановують спеціальність «лікувальна справа» державною та англійською мовами навчання, сьогодні почали складати практично – теоретичні навички з підготовкою до підсумкової атестації, яка очікує їх влітку. Цей етап у них триватиме до 26 лютого.
«У зв’язку з пандемією наші здобувачі освіти навчалися за змішаною формою навчання, але постійно виявляли бажання перейти в офлан-формат, - зазначив декан II міжнародного факультету, кандидат фармацевтичних наук, доцент Іван Мельник - Такої можливості знову працювати в Міжкафедральному тренінговому центрі та в комп’ютерних класах університету вони очікували з нетерпінням, тому з’явилися на очне навчання вчасно, з гарним налаштуванням до роботи. Сумлінно та відповідально взялися виконувати завдання, які проводяться з метою удосконалення практичних навичок випускників-лікарів 2021року».
«У нас сьогодні відпрацьовують практичні навички дві групи шестикурсників, по 11 та 12 осіб в кожній, – розповіла керівник Міжкафедрального тренінгового центру Катерина Романова. – Для зручності ми розподілили їх на підгрупи. Поки одна ланка вправляється із завданням з електрокардіографії, друга демонструє навички серцево–легеневої реанімації. Тим часом студенти іще однієї групи показують, як правильно провести терапевтично–пропедевтичний огляд – аускультацію, перкусію, пальпацію серця і легень, а також практичні знання з акушерства й гінекології. Таким чином під супроводом чотирьох викладачів у центрі вони пройдуть чотири локації. Зі студентами працюють співробітники усіх трьох кафедр внутрішніх хвороб, а також кафедр акушерства і гінекології, госпітальної педіатрії, факультетської педіатрії, пропедевтики дитячих хвороб, анестезіології та інтенсивної терапії, медицини катастроф та військової медицини.
Окремим напрямком відпрацювання практичних навичок є робота з віртуальним пацієнтом за трьома сценаріями – терапевтичним, педіатричним та інфекційних хвороб з ухилом COVID-19. Продемонструють також знання з хірургії та загальної гігієни. Над цими завданнями студенти працюють у спеціально відведених комп’ютерних класах, розташованих на ряді кафедр.
З 1 березня такий вишкіл пройдуть вітчизняні випускники I і II медичних факультетів».
15.02.2021