Запорізькі студенти-медики зміцнюють міжнародні контакти

Студенти Запорізького медуніверситету повернулися з практики у Чехії. В клініці університету Палацького протягом місяця шестикурсники Марина Соколова, Любов Новикова, Дмитро Мартинов, В’ячеслав Січкар та п’ятикурсник Ярослав Швець проходили практику у відділенні акушерства, гінекології та хірургії. 
 
Програма практики аналогічна вітчизняній, і студенти мали можливість закріпити практичні навички та вміння.  Чеські лікарі дозволяли українським студентам асистувати під час гінекологічних та онкологічних операцій, кесаревого  розтину, при пологах, учили проводити ультразвукові дослідження. Разом із студентами з інших країн, яких чимало стажується в університеті Палацького за міжнародними програмами обміну, наші практиканти брали участь у щоденних обходах, чергуваннях, проводили різноманітні процедури та маніпуляції. 
 
В Чехії вже давно запроваджена страхова медицина, і це дозволило максимально оснастити всі медичні заклади новітньою технікою і запровадити сучасні лікувальні технології.  Запорізьких студентів особливо вразили операції з використанням робота-хірурга «Да Вінчі». 
 
Практика у закордонних університетських клініках, на думку студентів, дуже корисна, адже дає можливість не лише здобути нові знання, вдосконалити своє знання англійської мови, ознайомитися з принципами організації медицини в інших країнах, але й знайти нових друзів та налагодити більш  тісні контакти з вузами-партнерами. 
 
Днями до ЗДМУ, за програмою обміну, приїхали десять студентів з Вроцлавського медичного університету.  Анна Венгжин,  Ліліана Струбель, Магдалена Починек та Йоанна Куліковська проходять заплановану після 5 року навчання практику в Запорізькій обласній дитячій лікарні. Дівчата знайомляться з роботою відділення реанімації, асистують під  час операцій у хірургічному відділенні, беруть участь у лікарських обходах у відділеннях онкогематології, ендокринології та неврології. В офтальмологічному відділенні польських студенток навчили діагностувати поширені вади зору на ранньому етапі, у відділенні травматології - гіпсувати. А Вероніка Карват, яка готується стати фізіотерапевтом, освоїла масаж  і щодня виконує цю процедуру кільком маленьким пацієнтам . Практиканти мали змогу ознайомитися з тактикою лікування особливо складних випадків, курувати хворих. 
 
Майбутні фармацевти Пауліна Капусьцінська, Ева Мура, Александра Круляк, Катажина Скжипчик і Бартоломей Кішель знайомляться з новими розробками вчених ЗДМУ на кафедрі технології  ліків. 
 
Здобуті у Запоріжжі знання, безумовно, стануть у нагоді в майбутньому, а теплий дружній прийом залишить найкращі спогад, - поділилися враженнями від практики польські студенти. 
 
Обмін студентами відбувається  в рамках угоди про співпрацю між медичними університетами. Влітку десять студентів Запорізького державного медичного університету проходили практику на клінічних базах Вроцлавського медичного університету. 
 
9.09.2013
Сертифікати про проходження практики. З координатором Зузанною Бехною

Сертифікати про проходження практики. З координатором Зузанною Бехною

На операції

На операції

У відділенні офтальмології

У відділенні офтальмології

Асистування на операції

Асистування на операції

З роботом-хірургом

З роботом-хірургом

Робот Да Вінчі

Робот Да Вінчі

У відділенні реанімації

У відділенні реанімації

Практичне завдання

Практичне завдання

У терапевтичному відділенні

У терапевтичному відділенні

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar