Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Моя Україна – соборна, вільна!

Моя Україна – соборна, вільна!

Сьогодні той день, коли кожен громадянин країни з гордістю відчуває, що живе в єдиній Українській державі. Студентам ЗДМУ, інтелігентам з університетською освітою не можна оминути таку дату. Є привід перегорнути сторінки історії і зрозуміти, чому   відзначаємо надзвичайно важливе для нас свято - День Соборності України.

Події сивої давнини стають ближчими, коли читаємо оригінальні історичні документи.  22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві Директорія УНР урочисто оголосила Акт Злуки: "Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Соборність не стала даниною, що легко прийшла до українського народу.

 Об’єднавчі процеси тривали сотні років, і навіть цей історичний документ був лише символічним кроком, який задекларував бажання українського народу на самовизначення.

Акт злуки - знаменна подія, що має велике історичне значення для сучасного українського суспільства. Перед усім світом він задекларував неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до утвердження сучасної соборної суверенної України. У наші дні тема Соборності набуває особливо актуального звучання, - на Сході триває жорстока війна за кожен метр української землі, і герої вже нашого часу виборюють незалежність держави ціною свого життя.

Офіційно святкувати День соборності почали у 1999 році після відповідного Указу Президента України. А найбільш   знаково відзначили цей день  1990 року, створивши «живий ланцюг». Тоді мільйони людей в одному пориві вишикувалися ланцюгом від Києва до Львова та Івано-Франківська.

Це було високе єднання нації в розумінні, що ми  один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити. У такі ланцюги люди шикуються і тепер. 

Щороку в  науковій бібліотеці ЗДМУ проводяться заходи, присвячені вшануванню вікопомних дат нашої історії та її творців, які виборювали право України на Єдність та Незалежність.

Тут демонструються  енциклопедичні, наукові, довідкові, навчально-методичні, публіцистичні, художні та періодичні видання, які слугують підвищенню рівня обізнаності молоді як про історичну минувшину, так й про утвердження європейських цінностей та європейської ідентичності України.

Цьогоріч увазі читачів бібліотека  запропонувала книжкову виставку «Соборність – свято вільної нації». Представлено літературу з історії України та розвитку державності, збірки документів, що розкривають еволюційні державотворчі процеси на території нашої країни. Огляд на тему «Злука: дзвони єднання» розповідає про очільників УНР та ЗУНР, які проголошували Акт Злуки.

У читальній залі бібліотеки, оформлено тематичну полицю «Україна крізь віки», - її наповнення розкриває історичні процеси, які передували  проголошенню Акту Злуки. Тематичні книжкові добірки розгорнуто у всіх філіях НБУ – університетських гуртожитках, науково – навчальному комплексі з бібліотекою.

 

 

 

 

22.01.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR