Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Шануємо професію, вшановуємо професіоналів

Шануємо професію, вшановуємо професіоналів

На платформі ZOOM в онлайн форматі відбулася конференція представників Поважної ради Відзнак за професіоналізм та милосердя. Голова Поважної ради  Василь Князевич детально ознайомив присутніх з історією заснування цих нагород, зазначивши, що з 2009 року 9  серпня відбувається нагородження найкращих медиків «медичним Оскаром» – «Орденом Святого Пантелеймона» та «Медаллю Святого Пантелеймона». Цього дня країна дізнається імена найкращих медичних працівників у шести номінаціях на орден та у трьох - на медаль.

У такий спосіб сповідується мета збереження та зміцнення фізичного та духовного здоров'я нації через популяризацію гуманістичної діяльності та збільшення вагомості лікаря в сучасному українському суспільстві. А також привертається увага спільноти до повернення та зміцнення довіри до нелегкої та відповідальної професії медичного працівника. Довіра, гуманізм і милосердя - надзвичайні риси, які особливо поціновуються у скрутні часи. У 2020 році для медичних працівників такі настали у вигляді суворої боротьби з пандемією Covid-19.  Медики щодня на варті людського здоров’я, гідно виконують професійний обов’язок, нерідко, намагаючись врятувати хворих, ризикують власним здоров’ям і життям.

Зараз триває відбір кандидатур, які матимуть честь бути нагороджені  високими відзнаками цьогоріч. Претендентів визначать в номінаціях: «Найкращий лікар»; «Найкращий медичний працівник»; «Новатор охорони здоров’я»; «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я»; «Взірець служіння суспільству». Запроваджено відзнаку для молоді – «Медаль Святого Пантелеймона» в номінаціях: «За лікарське мистецтво»; «За турботу і ласку до хворого»; «За наукові розробки в медицині». Окрема номінація визначена для іноземних громадян - «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України».

У Запорізькій області відбір проводить Регіональна рада під головування ректора ЗДМУ, професора Юрія Колесника. До складу Регіональної ради Запорізької області увійшли також відомі в регіоні представники медичної спільноти: Наталія Авраменко – завідувачка кафедри акушерства, гінекології та репродуктивної медицини ФПО ЗДМУ, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства, директор КНП «Обласний центр репродукції людини» ЗОР; Ірина Бальченко  – голова Запорізької обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я; Наталія Мотовиця -  старший викладач кафедри соціальної медицини, організації і управління охороною здоров'я та медико-соціальної експертизи організації ЗМАПО; Геннадій Охматенко  – начальник Запорізького військового шпиталю, переможець конкурсу 2019 року; Надія Севальнєва  – директор КНП «Міська лікарня №8», депутат Запорізької міської ради; Олена Лебєдєва  – головний лікар Запорізького обласного будинку дитини  «Сонечко»; Ірина Варавка  – директор Запорізького базового медичного коледжу; Валентина Михальчук – голова Запорізької обласної Асоціації молодших медичних спеціалістів, номінант конкурсу 2018 року; Валерій Біленко  – голова Запорізької обласної організації союзу юристів України; Олена Сиваш – журналістка Суспільного ТБ;  Наталія Баранова - помічник ректора ЗДМУ.

Таке пошанування кращих у професії слугуватиме  підняттю престижу медичного працівника, особливо під час пандемії, а також культивуванню гуманності та милосердя у суспільстві.

 

21.01.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR