Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Нові манекени вражають своїми функціями

Нові манекени вражають своїми функціями

У лінійці манекенів та іншого оснащення Міжкафедрального тренінгового центру – поповнення. Про нього розповідає керівник Центру Катерина Романова: «Ректорат ЗДМУ постійно дбає про наповнення наочністю нашого центру, це приємно і ми вдячні за турботу. Особливо це оцінюють студенти та лікарі-інтерни, які проходять тут симуляційні тренінги.

Нещодавно отримали манекени з розширеними функціями і можливостями, призначені для студентів шостого курсу та лікарів- інтернів, а також серію наочності для інших курсів з базової підготовки. Студенти третього – четвертого курсів відпрацьовуватимуть на такій наочності техніку внутривенних та внутрим’язових ін’єкцій, промивання шлунка, постановку назогастрального зонда.

 Отримали також комплект з базової серцево–легеневої реанімації, два справжніх дефібрилятори, які використовуються в манекенах високого класу, - а такі у нас є, і чотири тренувальні автоматичні зовнішні дефібрилятори. Тепер кожна група студентів матиме по два таких апарати і кожен зможе на них практикувати. Дуже  актуальне надбання – тренажери для аускультації легень дорослого, - маємо їх шість, по два для кожної групи. Ще раніше у Центр надійшло п’ять надсучасних електрокардіографи.

Цікавим є  тренажер для пальпації черевної порожнини, тут вправлятимуться студенти 3-4 курсів,  спостерігаючи стан від норми і до різних патологій, які трапляються у пацієнтів із захворюваннями внутрішніх органів. 

З’явилося поповнення  макетів руки для відпрацювання техніки  усіх видів  ін’єкцій, моделі постановки клізм, назогастральний зонд.

Майбутні педіатри будуть в захопленні від манекену новонародженого немовляти, йому 40 тижнів розвитку, має всі фізіологічні функції дитини, імітує плач, судоми. Йому можна провести аускультацію легень, серця, електрокардіографію, катетеризацію сечового міхура, оцінити стан дихальної функції, сатурацію, виміряти пульсацію пуповини,  інші параметри. За допомогою планшету можна задавати всі функції і оцінювати стани, які найчастіше бувають у новонароджених, і здійснювати необхідні маніпуляції.

Центр дедалі більше наповнюється наочністю, і працювати тут студентам та лікарям – інтернам стає все цікавіше, практичні навички опановують з інтересом і стовідсотковою користю».

 

19.01.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR