Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
ФПО ЗДМУ: уроки 2020-го використаємо в прийдешньому

ФПО ЗДМУ: уроки 2020-го використаємо в прийдешньому

Факультет післядипломної освіти ЗДМУ завершує рік з високими результатами діяльності, його за приклад ставлять на засіданнях ректорату університету, на його адресу приходять подяки від курсантів збагатьох регіонів України, де лікарі та фармацевти успішно підвищили свій професійний рівень. Тепер географія територій, які охоплює навчальний процес ЗДМУ, істотно розширилась.

«Добрим підґрунтям для успішного дистанційного формату навчання стала напрацьована практика виїзних навчань, які співробітники кафедр факультету здійснювали упродовж багатьох років, - розповідає декан ФПО ЗДМУ, доктор медичних наук, професор Юрій Рябоконь. – Ми презентували курсантам і слухачам високий клас викладання, майстерну подачу  за короткий термін потужного обсягу знань, добре налагоджену технологію спілкування. Тобто, коли почалася коронавірусна пандемія, ми жодним чином не розгубилися і запевнили наших партнерів у численних регіонах, що ми залишаємось з ними, продовжимо навчатися віддалено.

Частина слухачів старшої вікової категорії, яка не вельми досконало дружила з комп’ютерними технологіями, сумнівалася, чи зможе працювати нарівні з молоддю, але все у всіх склалося. Коли увійшли в  ритм, навіть відчули перевагу такого навчання, адже це зняло ряд проблем: транспортні, витратні щодо переміщень, відірваність від виробництва тощо. Тобто, у всіх ситуаціях можна знайти цікаве вирішення проблем. Їх уміло підказує ректорат нашого університету, оснастивши факультети і кафедри високотехнологічною технікою, яка дозволяє у реальному режимі читати лекції, проводити практичні заняття».

«На початку поточного календарного року  ми встигли провести ряд виїзних   курсів, відвідавши Миколаївську, Дніпропетровську, Черкаську області, відтак із  середини лютого  перейшли на змішану форму навчання, - ділиться враженнями заступник декана ФПО, кандидат фармацевтичних наук  Олексій Бігдан. -  Курси підвищення кваліфікації фармацевтичного спрямування почали  працювати з використанням дистанційних технологій. З початку року провели  24 цикли, це  69 курсів  для спеціалістів-провізорів: з  організації управління фармацією, загальної фармації, і навіть  встановили  невеликий рекорд – організували   в Запоріжжі курси для провізорів – спеціалістів з фаху «аналітична контрольна фармація». Їх відвідало шість  слухачів, але з огляду на те, що таких фахівців в Україні взагалі одиниці, то це добре. Такі спеціалісти працюють   в аптеках з рецептурно – виробничим відділом,  виготовляють лікарські  засоби,  контролюють якість. Це фах майбутнього, і ми можемо пишатися, що спроможні його розвивати.

Порівняно з минулим роком  провели на три цикли більше, вперше залучили до наших лав  слухачів з Одеси. Додався ще один цикл в осінньому семестрі у Дніпрі,  там у нас з’явився новий партнер – медична академія. Підсумок надихає: упродовж року  ми охопили навчанням  фармацевтичного спрямування понад 2,5 тисячі слухачів. З них  пройшли  спеціалізацію 349 провізори,  ці  спеціалісти тепер можуть займати посади старшого провізора, завідувача аптечним закладом, заступників директора тощо.

Формат дистанційного навчання став для нас знахідкою, колективні відгуки це підтверджують. Звісно, від  нас потребувалися потужніші зусилля, зокрема, з  надання курсантам методичної допомоги. Здійснюється  цілодобовий їх супровід, контроль за самостійною роботою слухачів, перевірка тестових завдань. Завдяки технічним можливостям усі лекції зберігаються і є у вільному доступі, їх можна в будь який час переглянути.

Попереду нас чекає цікавий пласт роботи, у січні починаємо рік курсами спеціалізації, чекаємо на зв’язок зі слухачами з Миколаєва, уже отримали ряд замовлень від підприємств інших регіонів  на подальшу співпрацю».

ФПО ЗДМУ став у нагоді сотням лікарів усіх спеціальностей, які на тиждень – другий згадували своє студентство і налаштовувалися на хвилю навчання. «Цей рік став серйозним  викликом для медиків, - зазначив заступник декана ФПО ЗДМУ, кандидат медичних наук, доцент Ярослав Тєлушко, - як у сенсі виконання професійних обов’язків, так і щодо підвищення кваліфікації. Адже   специфіка роботи така, що лікар має навчатися все життя, лише так можна рухатися вперед і тримати високу професійну планку.  Цього року ми зіткнулися з тим, що навчання відбувається з участю високих технологій. Велика кількість наших слухачів мають не такі вже й потужні навички роботи з комп’ютером, бо  працювати доводиться  з людиною.  Але лікарі, як завжди, готові до будь яких несподіваних ситуацій, тому  вони дуже швидко навчилися дистанційно  опановувати нову інформацію, і це було напевне, одним з  дивовижних відкриттів цього року. Слухачі  проявили досить високий рівень підготовки. Упродовж  року 856 слухачів категорії медичного спрямування пройшли навчання: 455 – бюджетної  форми, 401 – контрактної, а також  279  працівників нашого університету. Загалом було організовано 126 курсів підвищення кваліфікації, з яких 12 спеціалізацій, де лікарі здобули вторинну спеціальність, 15 циклів інформації про стажування – для тих, хто понад три роки не працював за фахом і втратив сертифікат, а також  99 курсів тематичного удосконалення.

Зі слухачами працювали співробітники  18 кафедр університету, організувавши   впровадження  27 спеціальностей курсів підвищення кваліфікації.  Найбільш затребуваними виявились  напрями: медицина, - тут навчалося 515слухачів, педіатрія – 279, а також  стоматологія, лабораторна діагностика.

Найбільш популярними за відсотком слухачів стали спеціальності: педіатрія, дерматовенерологія, офтальмологія, психіатрія, акушерство, УЗД, стоматологія, травматологія. Слід відзначити великий вклад в навчальний процес  кафедр: дитячих хвороб ФПО , сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології,  травматології та ортопедії, факультетської хірургії, дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної  медицини ФПО, пропедевтики внутрішньої медицини, променевої діагностики та променевої терапії, психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології, акушерства, гінекології та репродуктивної медицини ФПО, патологічної анатомії і судової медицини, офтальмології.

Окремі  дистанційні курси з таких спеціальностей, як хірургія, ендоскопія, дитяча анестезіологія викладачі  проводили  з невеликими групами слухачів. Всі досконало опанували платформу Teams, переважно навчалися слухачі із Запоріжжя,  Дніпра. Приєднувалися і з  Ужгорода, Рівного,  Житомира, Львова і Тернополя. Їх приваблювали наші високопрофесійні викладачі, а також унікальні технології. Користувався попитом досвід наших  травматологів, ендоскопістів, фахівців УЗД, дитячих хірургів, - наприклад,  в Маріуполі.

Можемо назвати курси, які цьогоріч були впроваджені вперше. Так, на прохання міської влади, яка відкриває лабораторію ПЛР, організували курси для лікарів – лаборантів, які отримали другу спеціальність - вірусологів, - з ними працював доктор біологічних наук Сергій Павлов. Вперше була відкрита спеціалізація з функціональної діагностики на базі кафедри внутрішніх хвороб 1 під егідою доктора медичних наук професора  Сергія Кисельова. Курс з ортопедичної і терапевтичної  стоматології започаткував професор Олександр Возний. Великим попитом користувалися курси з дерматовенерології, що їх організовувала професор Галина Макуріна. Важко перелічити кількість бажаючих записатися на курси з дослідження сучасних аспектів та клінічної  інтерпретації сучасного УЗД серця і судин, а також спеціалізації УЗД, які проводили доктори медичних наук, професори Михайло Колесник і Віталій Сиволап.

Увесь напрацьований досвід ми візьмемо з собою у рік 2021–й,  плануємо працювати над підвищенням якості навчального процесу, зокрема, практичної його складової, використовуючи повноцінно  потенціал Міжкафедрального тренінгового Центру, інші можливості потужної матеріальної бази ЗДМУ».

29.12.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR