Соціо - гуманітарні кафедри Запорізького державного медичного університету спільно реалізують проєкт, покликаний формувати у студентів, майбутніх спеціалістів, фундаментальні цінності академічної доброчесності : відповідальність, чесність, точність, справедливість, колегіальність, прозорість, гуманність.
За словами проректора з науково – педагогічної та навчальної роботи, доцента Світлани Моргунцової, це планова цілеспрямована робота, спрямована на виховання у здобувачів вищої освіти високих моральних чеснот, а у всіх учасників освітнього процесу - взаємної поваги і довіри, рівноправності та толерантності, дотримання принципів та загальноприйнятих норм етичної поведінки.
Сьогодні, в рамках реалізації цінного проекту, лекцію на тему «Академічна мобільність і академічна доброчесність в Запорізькому державному медичному університеті» прочитала завідувачка кафедри суспільних дисциплін, доктор філософських наук, професор Ірина Утюж. Високопрофесійний лектор, яка чудово володіє аудиторією, зібрала аудиторію в понад 200 слухачів, адже великий інтерес викликала й попередня тема її онлайн виступу на означену тему.
«Свою розмову зі студентами я почала з того, що настає час, коли ми відходимо від заскорузлих формальних виховних заходів, що передавалися від одного покоління до іншого, а повертаємось обличчям одне до одного, - розповіла по завершенні лекції Ірина Геннадіївна. - Починаємо виховувати дітей, бо зрозуміли, що без довіри, без чесності , відповідальності, особистісного прикладу рухатися в майбутнє неможливо, війна всіх проти всіх нас просто знищить. Адже людське існування є передусім відходом від конфліктності, а досягнення істини й результатів пов’язане виключно з моральною складовою, формуванням в людині світоглядної моральної компетентності.
Пояснюю молоді, що академічна доброчесність – це реалізація фундаментальних принципів і засад, які дозволяють всьому колективу результативно працювати, досягати великих успіхів, формувати в сучасних умовах результат, який буде затребуваний не лише на просторі університету, а й в усьому суспільстві, на державному рівні. Вони, люди майбутнього, повинні усвідомити це змолоду.
На лекції також йшлося про набуття студентами компетентності щодо академічної доброчесності та навичок якісного академічного письма.
Розмова стосувалась й реалізації академічної доброчесності через академічну свободу і академічну мобільність. Ми говорили про онлайн освіту, яка є частиною реалізації освітньої програми, і реалізацію принципів щодо Закону «Про вищу освіту», який дозволяє студенту самостійно обирати і формувати свої навчально - освітні програми. Тобто, ми дали на другій лекції технології опанувань дисциплін вільного вибору.
На мою думку, учасників академічного простору, тобто, усіх, хто підключився і нас слухав, тема зацікавила. Ми запрошували студентів усіх курсів, але передусім першокурсників, з якими кафедри починають працювати, це, так би мовити, посвячення в проблематику, яку маємо спільно розглядати.
Цей проєкт ми реалізуємо спільно з кафедрою культурології і українознавства, де зараз продовжується запис на онлайн – курс «Основні принципи академічної доброчесності». Так що попереду багато цікавого! Долучайтеся, будемо спільно розвивати надзвичайно актуальний напрям освітнього спрямування.
Нагадаємо, що з 2016 року Запорізький державний медичний університет є учасником міжнародної антиплагіатної системи STRIKEPLAGIARISM.COM