Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
України мова барвінкова об’єднує континенти!

України мова барвінкова об’єднує континенти!

Продовжуємо університетським загалом пошановувати  українську писемність та мову. Цього разу розповідь   підготувала Світлана Гнатенко -  заступник завідувача кафедри мовної підготовки ЗДМУ з виховної роботи.
 
 «Традиційно листопад на нашій кафедрі – місяць української мови. Не винятком став і цьогорічний.  Викладачі зі студентами продовжили гарну традицію в режимі онлайн. У час, коли  майже всі країни світу перебувають на карантині,  кафедра мовної підготовки об’єднала молодь, яка навчається  в університеті, здобуваючи головний інструмент комунікації – мову, поетичним марафоном  «Барви слова». Ми організовували його з наміром  популяризації творчості українських поетів, збагачення лексичного запасу читців-декламаторів. Такі заходи завжди допомагають виявити та підтримати талановиту молодь, сприяють всебічному розвитку, духовному збагаченню іноземних студентів.
 
 Зголосилися долучитися до цього марафону й прочитати твори дванадцять учасників, іноземних студентів.  Усі вони були дуже привітними, щиро демонстрували свою любов до українського слова. Треба було бачити  очі студентів, коли вони  з різних країн світу декламували уривки з поезій, демонструючи високий художній рівень виконавської майстерності: дикцію, виразність, сценічну культуру, артистизм. Відчувалося, що їм близьке українське слово. 
 
Поетичними рядками дівчата й юнаки виражали свої почуття, розуміючи, що значущість слова в житті кожного народу ‒ висока, адже мова‒ це джерело натхнення, спосіб пізнання світу, вияв любові до родини і батьківщини.
Українська поезія звучала з різних куточків  світу, її почули народи  Марокко, Індії, Туреччини, Нігерії.
«Без мови людина  не могла б думати, творити, самовдосконалюватися. Мова пов’язує людину з її народом, поколіннями, духовними надбаннями», –такі слова привітання зі святом писемності прозвучали від студента Сулеймана  Алі Баура з Нігерії (гр. 3ІІа, куратор - Л. Даниленко). Алі побажав процвітання і збагачення українській мові.
 
Емоційно прозвучали рядки з вірша В. Гринько «Рідна мова»: «Мова барвиста, Мова багата, Рідна і тепла, Як батьківська хата», -  артистично продекламувала студентка із Туреччини Абдулсамед Зехра Нур (гр. 3Іа, куратор - С. Гнатенко). Ця студентка  почала вивчати українську мову всього лише місяць тому.
 
Від студентки Дубей Кухші (гр. 9ІІа, куратор - І.Абрамова) лунали рядки з вірша Юлії Косинської «Рідна мова» про єдність, красу і ніжність рідної мови, про те, що її треба любити, вивчати, берегти і розвивати.
 
Неординарним артистизмом, майстерністю декламування  вірша «Вся моя родина» Миколи Сингаївського вирізнявся виступ студента з Індії Черукандіїл Абхішек (гр. 25ІІІа, куратор - С.Гнатенко).
 
Не залишила  байдужим довершеність виконання Мухамеда Шукр із Індії (гр. 4Іф, куратор - Л.Омельницька). Йому припала до душі поезія  Лідії Новикової «Осінь»: «Сіла осінь на порозі, довгі коси розплела, вітром двері відчинила, павутинкою злетіла!…»
 
Цікаву композицію створили студенти Гуррам Акхіла, Какуману Кіртхана, Канна Пуджітха, Уппала Джахнаві, Чоппакатла Гайатхрісасі (гр.14ІІІа, куратор -  С.Гнатенко), які зараз перебувають у різних містах Індії.  Вони об’єднали уривки з вірша Ольги Атаманчук  «Без рідної мови», виконавши  їх  у ліричному музичному супроводі.  Читці зуміли відтворити емоційну насиченість твору, проявили внутрішнє «бачення», творчу уяву, а ще  висловили своє особисте ставлення,  передали зміст твору і настрій слухачам.
 
Ніжність і відчуття прекрасного в рядках Ліни Костенко -"Шипшина важко віддає плоди…" передав студент з Індії Веліппарамбіл Мустафа Фахім (гр. 20ІІІа, куратор - Ю.Кравченко).
 
Студентка Мухідін Юсра (гр. 3Іа, куратор - С.Гнатенко) з Марокко виконала вірш  Валентини Рущак: «Поля, ліси, рівнини, гори, моря, озера і річки, лягли на мапу цим узором, немов півонія та пелюстки…». Ці рядки студентка прочитала легко, ніби розмальовуючи поетичний світ живими, розмаїтими барвами слова. 
 
Свято українського слова стало підтвердженням, що «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». 
Всі учасники  цього поетичного марафону були неперевершеними. Пишаємось нашими іноземними студентами! »
 
20.11.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR