Практика у Польщі: нові знання і нові враження

Протягом двох тижнів у липні-серпні студенти Запорізького державного медичного університету проходили практику на клінічних базах Вроцлавського медичного університету. Для поїздки відібрали десять кращих студентів старших курсів. Основний критерій відбору – високий рейтинг студента і знання іноземної мови. 

Наші студенти мали змогу ознайомитися з організацією медичної допомоги у Польщі і набути практичних навичок, адже практику вони проходили у відділеннях урології, неврології, педіатрії та нефрології університетської клініки, проте могли відвідувати і інші відділення клініки. А у Вроцлавському військовому госпіталі, куди їм вдалося потрапити за домовленістю керівників практики, побачили в роботі найсучасніше діагностичне і лікувальне обладнання. Страхова медицина, запроваджена в Польщі, дозволяє медичним закладам впроваджувати новітні наукові досягнення і не економити ні на обладнанні, ні на ліках, ні, врешті, на таких важливих складових лікувального процесу, як одноразовий змінний одяг і взуття.

Польські наставники не лише дозволяли, але й заохочували запорізьких студентів брати участь у щоденних обходах у відділеннях, а двічі на тиждень - в палатах інтенсивної терапії, бути присутніми на прийомах хворих, під час операцій. Студенти Анастасія Пащенко та Станіслав Попович навіть асистували на операціях, Зоя Пирогова - при проведенні молекулярної діагностики (в Україні її проводять лише в Києві та Дніпропетровську). Світлана Шаповалова навчалася УЗ-діагностики, Іван Дарій проводив доплерографію судин головного мозку.

-         В неврологічному відділенні ми освоювали різні інструментальні неврологічні дослідження: ЕЕГ – картування, викликання потенціалів, доплерографію. Спеціалісти вищої категорії, асистенти кафедри нервових хвороб Марта Новаковскі і Анна Покружко допомагали освоїти методики, навчали нас, і в кінці практики ми виконували ці маніпуляції самостійно.

.До речі, Іванові і Світлані польські наставники запропонували спільну наукову роботу: студенти будуть продовжувати свої наукові дослідження у ЗДМУ і обмінюватися даними і результатами з польськими колегами. 

Під час практики студенти жили в гуртожитку Вроцлавського медуніверситету і користувалися всіма пільгами (чималими!), які діють для польських студентів:  на харчування, на проїзд, та чимало інших.

-         До нас дуже приязно, по-дружньому ставилися і наші керівники, і весь персонал клініки. Все, що нас цікавило – показували, навіть свої наукові дослідження, на всі питання відповідали, старалися у всьому допомогти. А наші колеги, студенти Вроцлавського університету, з задоволенням організовували нам екскурсії видатними місцями Вроцлава і Кракова. Під час практики ми здобули не тільки унікальні знання, але й нових друзів, - ділиться враженнями студентка магістратури з лабораторної діагностики Зоя Пирогова.  

Обмін студентами відбувається  в рамках угоди про співпрацю між Запорізьким і Вроцлавським медичними університетами. У вересні Запорізький вуз прийматиме делегацію польських студентів-практикантів. 

13.08.2013
1
2
3
4
5

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar