Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Нові діагностичні технології хвороб серця  -  пацієнтам  ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМУ

Нові діагностичні технології хвороб серця - пацієнтам ННМЦ «Університетська клініка» ЗДМУ

Приємна новина -  вперше в Україні сертифікований  експерт Європейського товариства кардіологів, доктор медичних наук,  професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО Михайло  Колесник та кандидат медичних наук, анестезіолог кафедри анестезіології та інтенсивної терапії  Станіслав Зайцев провели  контрастну ехокардіографію з мікропухирцями двом пацієнтам  ННМЦ «Університетська  клініка».

Завдяки такому прогресивному поступу в галузі діагностики вчених ЗДМУ, відтепер контрастна  ехокардіографія, яка є сучасним напрямом, що демонструє високу безпечність досліджень і набирає обертів у всьому світі, доступна пацієнтам Університетської клініки ЗДМУ.

За словами  професора Михайла Колесника, переваги цього виду  діагностики очевидні:  на відміну від контрастів, що використовуються в рентгенографії та комп’ютерній томографії, ультразвукові контрасти практично не викликають алергічних реакцій та не впливають на стан ниркової функції. Галузь застосування методу достатньо широка, одним з показань є діагностика відкритого овального вікна.

Відкрите овальне вікно – функціонуючий шунт між лівим та правим передсердям, що зустрічається у 25 відсотків  населення. У більшості ця патологія не викликає наслідків, але у певної категорії пацієнтів може призводити до ряду ускладнень. Показаннями до проведення тесту можуть бути: інсульт невстановленої етіології в анамнезі, особливо в молодому віці; епізоди парадоксальної емболії; аневризма міжпередсердної перегородки, а ще - заняття дайвінгом, при яких існує ризик декомпресійної хвороби.

В  обох пацієнтів, яких діагностували науковці в Університетській клініці,  було встановлено наявність функціонуючого овального вікна, хворим надані рекомендації щодо подальшого способу життя.

Проведення контрастної ехокардіографії з мікропухирцями стало ще одним кроком з розвитку експертного центру ультразвукової діагностики, у якому на найсучасніших апаратах експертного класу, більшості з яких немає в жодній клініці Запоріжжя, можна провести діагностику практично усіх органів людського організму. І що важливо – провести оцінку отриманих результатів на ліцензійних програмних пакетах, яких в Україні немає.

 

12.10.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR