Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Дерматологи ЗДМУ отримали обладнання кращих світових зразків

Дерматологи ЗДМУ отримали обладнання кращих світових зразків

Унікальний  Дерматологічний Центр почав працювати на базі Університетської клініки ЗДМУ. Це спільне дітище кафедри дерматовенерології  та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини ФПО ЗДМУ та співробітників клініки. Такий Центр  став унікальним явищем в Запорізькій області, особливо тепер, коли  на жаль, відбулася руйнація дерматологічної  служби і протягом кількох місяців не було жодного ліжка для дерматологічних хворих.

Ректорат ЗДМУ на чолі з професором Юрієм Колесником виявив надзвичайну передбачливість, ініціюючи створення такого Центру саме під егідою кафедри, де під керівництвом доктора медичних наук, професора Галини Макуріної  зібрано висококваліфікованих  науковців, котрі  працюють над розв’язанням актуальних питань дерматології. У терапевтичному відділенні виокремлено стаціонарні дерматологічні ліжка, де вже отримують допомогу хворі, тепер для допомоги їм служить і наукова думка, а також супер сучасне оснащення. Турбота ректорату  виявилась і у придбанні для кафедри та Центру унікального сучасного обладнання, аналогів якого немає в Запоріжжі, а в Україні - одиниці.

Професор Галина Макуріна, яка є керівником Дерматологічного Центру, зазначає, що останніми десятиріччями  в дерматовенерології відбуваються певні зміни, що стосуються використання сучасних методів діагностики та лікування. Одним з головних напрямків є дерматоскопія. Ця методика неінвазивного дослідження шкіри дозволяє збільшити у десятки разів новоутворення чи інші проблемні ділянки шкіри, і дослідити їх за особливими ознаками та симптомами дерматоонкологічного спрямування. Передусім це діагностика та профілактика найбільш  загрозливого раку щкіри  - меланоми, а також немеланомних видів раку шкіри, яких є багато різновидів. «Ми не знаємо достеменно цифр захворюваності. Коли методика дерматоскопії почала використовуватися в інших країнах, - Америці, Європі, - значно зросла кількість виявлених пацієнтів, яких на око діагностувати складно, адже практично неможливо розрізнити родимку та злоякісне новоутворення, - говорить Галина Іванівна. – Раніше послуговувалися дерматоскопами старих поколінь,   за допомогою нових цифрових діагностичних технологій  якість досліджень  значно поліпшилася.

Відтепер, до найкращих світових  діагностичних технологій долучилися і ми. Завдячуємо цьому передусім ректорату ЗДМУ. Для нашої кафедри і Центру    університет придбав унікальний  дерматоскоп Bodystudio ATBM Vaster (Foto Finder), у комплексі з ним і трихоскоп, який дозволяє у десятки разів збільшувати волосини для дослідження уражень шкіри голови. У цього дерматоскопа  просто надзвичайний діапазон досліджень, він може діагностувати і запам’ятовувати  на лише одне новоутворення, а робити так зване картування шкіри, тобто, сканувати карту родимок людини від голови до п’ят. Апарат сам може збільшувати  новоутворення, які вимагають особливої уваги, вказувати лікарю саме на конкретне  підозріле, а також дозволяє слідкувати за ним в динаміці.
Зображення надзвичайної якості, що дозволяє відмовитися навіть від мікроскопічного дослідження. Аналогів такого дерматоскопа в області немає, їх в Україні придбано всього кілька.

Іще  маємо нове придбання – електрохірургічний комплекс BOWA, який дозволяє безпечно видаляти новоутворення шкіри. Це можуть бути доброякісні утворення – папіломи, бородавки, себорейні кератоми, що є ознакою вікових змін, чи дії сонця на шкіру. Переконавшись за допомогою досліджень, що утворення є доброякісним, за згодою пацієнта хірург на електрохірургічному комплексі може його видалити. Тепер, з придбанням такого обладнання, можливе надання широкого комплексу послуг пацієнтам. До того ж, у нас в Університетській клініці є цитологічна лабораторія, Інститут патології, де все, що видаляється з поверхні шкіри, обов’язково має бути  гістологічно досліджено. У Інституті патології працюють професійні гістологи, які роблять це високоякісно, діагностуючи, зокрема, рідкісні патології. Таким чином, ми працюємо в команді: лікар-дерматовенеролог, хірург та патогістолог. Усе це -  можливості нашої Університетської клініки.

Розуміючи  затребуваність і актуальність проблем, що їх ставить час, кафедра  розвивається.  У нас є  дисертанти, які плідно працюють над сучасними  дослідженнями  дерматоонкології, дуже добре володіють цією проблематикою. Ми є членами Європейської Асоціації дерматовенерологів  з напрямком онкології. Відвідуємо  фахові конференції з дерматоскопії, тому спільно зі співробітниками клініки, застосовуючи нові технології, ми будемо працювати з такими хворими».

 

9.10.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR