Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Кафедра технології ліків отримала   унікальний Anton Paar

Кафедра технології ліків отримала унікальний Anton Paar

Нове придбання університетом для кафедри технології ліків вражає вартістю – три мільйони гривень. Але не тільки цим. Передусім, прилад компанії  Anton Paar /Австрія/ - це унікальна високоточна технологія для визначення і контролю якості продукції. І в тому, що тепер Anton Paar  трудиться на кафедрі технології ліків, її  завідувач, доктор фармацевтичних наук, професор Віталій Гладишев вбачає  послідовну турботу ректорату ЗДМУ про впровадження передових світових технологій у науковий та навчальний процес університету.

«Новинка уже знайшла своє місце в нашій лабораторії , яка була створена ще  1992 року  як сертифікаційний дослідницький випробувальний центр парфумерно – косметичних  товарів і товарів побутової хімії, - розповідає Віталій Валентинович. -  І сьогодні тут тривають   дослідження не лише лікарських засобів, які розробляє наша кафедра в рамках ініціативних і бюджетних тем, але  й дослідження парфумерно – косметичної продукції вітчизняного й імпортного виробництва. Високі вимоги до такої продукції, продиктовані часом, потребують нових технологій для процесу її створення та контролю якості.

Отже,  Anton Paar - це бажане придбання, ціла розумна лабораторія, призначена  для вивчення консистентних властивостей лікарських засобів і косметичних засобів для зовнішнього і внутрішнього застосування. Це  креми, гелі, супозиторії, емульсії. Апарат дає змогу оцінити  консистентні властивості форм, їхню стійкість  під час нанесення на шкіру, слизові поверхні, а також спрогнозувати поведінку структури під час тривалого зберігання. Він вказує необхідні параметри,  безпосередньо пов’язані  як з  біологічною активністю продукції, так, головним чином, зі   споживчими якостями. Наприклад, споживач не обере, скажімо, мазь чи гель, коли вони  витікають замість того, що мали б м’яко  лягати на поверхню. Наша робота з такою технологією набуває вищої якості  й результативності».

Освоює Anton Paar доцент, кандидат фармацевтичних наук Богдан Бурлака. «На відміну від апарата 80-х років, яким ми користувалися, це просто фантастичний винахід, -  каже науковець. -   Цей прилад дозволяє нам отримати   найточніші дані щодо розробки лікарських форм, - від рідин до максимально густих і твердих. Це можуть бути емульсії, креми, суспензії, гелі, суспензійні креми, або таблетки, капсули. За точністю вимірювання ми можемо прогнозувати якість препарату, за даними  реалогічних  параметрів -   стабільність лікарських форм, і головне – реально  впливати на консистенцію цих форм. Ці дослідження відіграють суттєву роль у  створенні    таких  форм, як мазі, гелі, супозиторії тощо. Різноманітні функції  приладу дозволяють  з різних кутів зору бачити ту чи іншу лікарську форму з різною деталізацією,  спостерігати за  процесами, які відбуваються при її створенні.

Важливим фактором при створенні нової  лікарської форми є  пошук для неї   діючих допоміжних речовин. При цьому слід  прогнозувати стабільність, ряд інших якостей,  щоб продукція задовольняла всі потреби споживача. Власне, одним з особливостей нового приладу є  те, що з його допомогою ми можемо обирати необхідну кількість допоміжних речовин, обґрунтованих з наукової точки зору, з потрібною якістю. Уже оцінили багатогранність функцій  Anton Paar, із задоволенням будемо з ним працювати».  

 

8.10.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR