Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Відповідальні викладачі, сумлінні студенти

Відповідальні викладачі, сумлінні студенти

На дистанційний зв’язок з кафедрою акушерства і гінекології ЗДМУ щоденно виходить не менше 15 – 20 академічних груп, з якими викладачі проводять практичні заняття. У кожній по 10-12 осіб. Загалом на кафедрі опановують акушерство й гінекологію більше тисячі вітчизняних та  іноземних студентів, лікарі – інтерни. Завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Юрій Круть, який в поточному семестрі вже прочитав кілька лекцій, задоволений відвідуванням, відзначає, що 95 відсотків студентів завжди на зв’язку.

«Переконуюсь у мотивації наших старшокурсників отримати ґрунтовні знання, констатує Юрій Якович. – Четвертий, п’ятий, шостий курси – свідомі молоді люди, які у переважній більшості  знають, чого хочуть від життя і професії, тому працювати з ними приємно. З весни перейшли на дистанційний формат, дуже добре  зарекомендувала себе функціональна  програма  Teams, - і студенти, й викладачі швидко адаптувалися  до проведення на її платформі й лекційних, і практичних занять. На результативність навчання впливають два фактори: відповідальні викладачі й сумлінні студенти. У нас на кафедрі саме таке поєднання.

Маючи вже набутий досвід, легко розпочали нинішній осінній семестр 2020-2021 навчального року. Усі дотримуються порядку обов’язкової реєстрації перед лекцією, заняттям. Окремо слід відзначити старання іноземних студентів. Навіть перебуваючи  на відстані, вони сумлінно навчаються  за розкладом, попри різницю в часі, завжди  на зв’язку. Для них, як і для вітчизняних,  важливо отримати повну  базу тестових завдань, які допоможуть повноцінно підготуватися до ліцензійного іспиту КРОК -2. Успішне отримання не менш як 60,5 відсотка балів з цього ліцензійного іспиту вплине на отримання диплому.  Тому ми всіляко сприяємо студентам, повноцінно забезпечуючи їх навчальним матеріалом у повному обсязі».

Дистанційне навчання має свої особливості  й щодо системи оцінювання знань. Вивчення кожної теми завершується тестуванням, у підсумку виставляється окрема оцінка в паперовому й електронному журналі, - така форма влаштовує й студентів, й у викладачів, є змога об’єктивно оцінити результати вивченого.

Професор Юрій Круть  відзначає й інший бік дистанційного формату навчання: студенти позбавлені можливості бачити хворого наживо, як це було при очному навчанні, коли, вивчаючи певну тему, викладачі вели їх у палати пацієнтів, пологову залу, операційну. На їхніх очах відбувалася поява на світ дитини, могли провести курацію пацієнтів. Такі реальні компоненти навчального процесу дуже важливі для майбутнього лікаря. «Але, - переконаний Юрій Якович, - минеться пандемія, студенти прийдуть у навчальні класи на клінічних базах, в міжкафедральний тренінговий центр ЗДМУ, де зможуть відпрацьовувати практичні навички. До речі, світова практика  підготовки майбутніх медиків свідчить, що за кордоном студентам не так і просто доступитися до ліжка хворого, слід здійснити ряд складних  дозвільних процедур, тому там превалює навчання на муляжах. Принагідно варто зазначити, що наочність нашого тренінгового Центру не уступає кращим зразкам,  тому ми й надалі будемо використовувати його можливості».

Залишається додати, що лекторам кафедри, а серед них -  завідувач, професор Юрій Круть,  професор Анатолій Жаркіх, доцент Володимир Сюсюка та інші - комфортно почуватися в лекційних класах університету, обладнаних напередодні нового навчального року потужним новітнім комп’ютерним обладнанням. Практичні заняття проводять, послуговуючись кафедральною технікою. Великою перевагою є те, що усі лекції та практичні  зберігаються у запису на електронних ресурсах, за бажання кожен може відтворити для себе певну тему заново.

 

16.09.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR