Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Апаратом УЗД від ЗДМУ обстежують важких хворих на  COVID -19

Апаратом УЗД від ЗДМУ обстежують важких хворих на COVID -19

Прикладом потужного вкладу Запорізького державного медичного університету у збереження здоров’я населення регіону стало придбання закладом вищої медичної освіти  для кафедр інфекційних хвороб та дитячих інфекційних хвороб апарату ультразвукового дослідження експертного класу. Обидві кафедри виконують надскладну роботу з надання медичної допомоги хворим на COVID -19 на клінічній базі  -  комунальному некомерційному підприємстві «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР.

Минуло зовсім небагато часу, відколи сучаснауапаратуру почали використовувати лікарі–практики і науковці, та вони вже сповна оцінили користь нового придбання.

«Зараз апарат УЗД встановлено в реанімаційному відділенні, самому осерді інфекційної клінічної лікарні, - розповідає завідувачка кафедри інфекційних хвороб, доктор медичних наук, професор Олена Рябоконь. – Тут невпинно триває боротьба за людське життя дорослих і дітей, й досі не було такого сучасного обладнання. Тим часом воно просто необхідне, адже, використовуючи лише методи традиційної діагностики та професійну інтуїцію, нам важко справлятися з такою маловивченою хворобою, як коронавірусна, у пацієнтів з інфекційними ураженнями легень та інших органів.

Працюючи з такими хворими, ми переконалися, що традиційна рентген–діагностика не завжди є достатньо інформативною. Тепер, УЗД – дослідження набули іншого, продуктивнішого характеру, адже цей апарат  дозволяє нам діагностувати ознаки інтерстиціальної пневмонії, яка притаманна COVID -19. Це означає, що лікар на ранніх термінах може розпізнавати саме таку пневмонію та оцінити ступінь ураження легень. Окрім того, таке дослідження дає змогу об’єктивно відстежувати динаміку розвитку захворювання, адже апарат встановлено в реанімації, тому доступно проводити  дослідження з інтервалом, який лікар вважає доцільним, щоб слідкувати за станом хворого. Відповідно, швидше й ефективніше застосовувати алгоритм терапії».

Професор Олена Рябоконь зазначила, що апарат зараз використовується у відділенні інтенсивної терапії, де є в ньому найгостріша потреба, але він мобільний і зручний у пересуванні, тому його можна легко переміщувати в інші локації. Працює на новому обладнанні асистент кафедри інфекційних хвороб  Кирило Калашник, який цьогоріч пройшов курси спеціалізації з УЗД- досліджень на базі ЗДМУ, набуває практики, яка на даний момент є просто унікальною.

«Цей апарат вже служить не лише лікарям–практикам, але значною мірою – науковцям нашої   кафедри, а також кафедри дитячих інфекційних хвороб, - підкреслила Олена Вячеславівна. – Тому ми вдячні керівництву університету за постійну турботу про  розвиток матеріальної бази кафедр, допомогу лікувальним закладам. Інфекційна патологія хворих не обмежуються лише COVID-19, важливо, що з допомогою нового апарата  ми вже отримуємо інформацію, яка ефективно сприятиме  подальшій науково – дослідній роботі співробітників кафедри».

 

15.09.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR