Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Кафедра фізколоїдної хімії: студенти на зв’язку стовідсотково!

Кафедра фізколоїдної хімії: студенти на зв’язку стовідсотково!

Критерієм дистанційного формату навчального процесу має бути висока його якість – глибоко переконаний завідувач кафедри фізколоїдної хімії, доктор фармацевтичних наук, професор Андрій Каплаушенко. Саме в такому руслі, помножуючи зусилля, бо працювати доводиться з більшим навантаженням і складніше, розпочала навчальний рік кафедра. З восьмої ранку всі на робочих місцях,  і за графіком - у навчальному  процесі.

«Головне – подати програмний матеріал студентам так, щоб вони його зрозуміли, відтак засвоїли і змогли з користю використати, - говорить Андрій Григорович. – Якість прочитаних  лекцій, проведення практичних занять пізніше підтвердить академічна успішність здобувачів, тому ми прагнемо, щоб  матеріал у віддаленому  форматі  був ними цікаво сприйнятим і засвоєним, - використовуємо різноманітні  презентації, широкий відеоконтент. В активі нашої кафедри є таке  потужне надбання, як лабораторні роботи, їх започаткувала доцент Світлана Олександрівна Похмьолкіна, тепер їх більше  тринадцяти, вони у відеоформаті англійською, російською, зараз доозвучуємо державною мовою. Це важливий компонент у навчальній роботі, адже без практичної підготовки неможливо навчити кваліфікованого провізора, фармацевта. Тому, поки що дистанційно, а  по завершенні карантину – навіч, ми й надалі приділятимемо багато часу і зусиль поєднанню теорії з практикою».

За словами професора, аналіз першої декади вересня показав: щоденно на зв’язок з кафедрою виходять понад 200 вітчизняних та іноземних студентів фармацевтичного спрямування другого і третього курсів, очної та заочної форм навчання. Це – стовідсоткова присутність.

«Технічних проблем зі зв’язком практично не виникає, - констатує завідувач кафедри. – що стосується кафедри, то все працює бездоганно. Адже цьому передувала потужна підготовча робота до навчального року, яка базувалася на досвіді минулого семестру. Викладачі  набули  вправності віддаленої роботи як з кафедри, так і з дому, умілими модераторами виступали доцент Борис Варинський і старший викладач Юрій Самелюк. Наразі всі комп’ютери обладнано відеокамерами, мікрофонами, колонками, є три ноутбуки. Не лише молоді викладачі, а й досвідчені доценти, як от Галина Василівна Чернега та Антоніна Іванівна Авраменко навчилися використовувати  потенціал програми Teams, викладати на сайт відео, переводити в формат forms тести тощо. У майбутньому плануємо створити  3D моделі лабораторних робіт, щоб студенти могли створити установку для проведення роботи і самостійно  віртуально її виконати».

Про те, що кафедра фізколоїдної хімії перебуває на позитивній хвилі розвитку, свідчить і те, що усі – від професора  до лаборантів, об’єднані метою якомога якісніше організовувати навчальний процес і водночас підвищують свій науковий, фаховий  рівень. Так, захистила  дисертацію на здобуття ступеня  PhD  зі спеціальності «Фармація, промислова фармація» і стала доктором філософії  Юлія Фролова. Працює над виконанням наукового дослідження наполегливий і працелюбний Дмитро Довбня, який прийшов в науку ще зі студентського гуртка, а нині друкує статті у фахових журналах, прямує до доктора філософії.  Серйозне наукове дослідження виконує і Дар’я Зозулинець, яка після магістратури планує вступати до аспірантури.  Кафедра всіляко сприяє  успішній роботі над докторською дисертацією доцента Бориса Варинського, щоб мав більше можливості для виконання експериментальної складової дослідження, довершити статті й на кінець навчального року захистити дисертацію. Усім кафедральним загалом  виконують три науково-дослідних теми  - дві ініціативні й одну фінансовану державним бюджетом. Так що рік обіцяє бути напруженим, цікавим і продуктивним.  Колектив з наміченим справиться, адже  мають гарні здобутки восьми попередніх років – п’ять захищених кандидатських дисертацій,  одна  PhD.

І, звичайно, не змарнують жодного дня поточного навчального року, на вагу золота й кожна година – дистанційна.

 

 

9.09.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR