Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Апарат УЗД від ЗДМУ прислужиться в лікуванні інфекційних хвороб

Апарат УЗД від ЗДМУ прислужиться в лікуванні інфекційних хвороб

Запорізький державний медичний університет продуктивно  співробітничає із установами охорони здоров’я Запоріжжя й області, які є клінічними базами ЗДМУ, що підтверджує потужний вклад закладу вищої медичної освіти в збереження здоров’я населення регіону. 

Промовистий приклад такої  співпраці : ЗДМУ  придбав для кафедр інфекційних хвороб та дитячих інфекційних хвороб університету апарат ультразвукового дослідження експертного класу. Обидві кафедри  вносять потужний вклад в надання медичної допомоги хворим на Covid -19 на клінічній базі  -  комунальному некомерційному підприємстві «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР. Зараз колектив лікувального закладу разом з науковцями кафедр університету перебувають на передовій боротьби з підступною коронавірусною інфекцією, тому така сучасна апаратура тут потрібна, як повітря.

«Цей апарат прислужиться не лише лікарям – практикам, але значною мірою – науковцям  кафедри, - підкреслила завідувачка кафедри інфекційних хвороб, професор Олена Рябоконь. – Ми вдячні керівництву університету за постійну турботу про  розвиток матеріальної бази кафедр, допомогу лікувальним закладам. Наразі  зможемо ефективніше  досліджувати перебіг коронавірусної хвороби у пацієнтів з інфекційними ураженнями, вплив маловивченого захворювання  на легені, серцево – судинну систему,  інші органи, адже патології хворих не обмежуються лише Covid-19. Важливо, що з допомогою нового апарата  ми зможемо отримувати інформацію, яка ефективно сприятиме  подальшій науково – дослідній роботі співробітників кафедри».

Важливість нового придбання  відзначив директор комунального некомерційного підприємства «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР  Володимир Шинкаренко, який подякував ректорату, керівництву ЗДМУ за реальний  прояв співпраці у таку складну пору, коли лікарі – практики і науковці об’єднують зусилля задля збереження здоров’я і життя хворих на Covid-19, зокрема тих, хто долає важку хворобу у палатах інтенсивної терапії. Новітній апарат УЗД дозволить якісно і в повному обсязі діагностувати легені, серце, серцево – судинну систему пацієнтів, щоб якомога ефективніше організувати їхнє лікування.

Нову апаратуру вже встановлено в лікувальному закладі, медики оцінили її переваги. За словами завідувача відділенням інтенсивної терапії Володимира Черкаського, який також висловив слова подяки  університету, тепер лікарі, завдяки сучасній діагностиці, зможуть цілеспрямованіше надавати допомогу хворим при шокових станах, гострій  нирковій недостатності, катетеризувати центральні судини у дітей та дорослих, отримувати об’єктивні дані при гіповолемії, виконувати ряд інших супутніх досліджень. Це допоможе рятувати життя та істотно поліпшувати стан пацієнтів.
  

 

26.08.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR