Про випадки інфікування коронавірусною інфекцією

З початку карантину у Запорізькому державному медичному університеті запроваджені жорсткі безпекові та санітарні заходи: обмежено доступ сторонніх осіб на територію університету і особливо у гуртожитки, впродовж дня кількаразове вологе прибирання та дезинфекція усіх приміщень, коридорів, місць колективного користування та перебування не лише у навчальних корпусах, а й у гуртожитках. На вході на територію університету та у гуртожитках усім співробітникам та студентам вимірюють температуру дистанційними термометрами, пропонують продезинфікувати руки спеціальним розчином. Ректорат подбав про закупівлю у достатній кількості миючих та дезинфікуючих засобів, санітайзерів.

У кожному гуртожитку облаштовані ізолятори,  а у Центрі медичної реабілітації та профілактики, розташованому у гуртожитку №3, облаштовано пункт невідкладної допомоги пацієнтам з підозрою на коронавірусну інфекцію, в якому щодня ведуть прийом лікарі-інфекціоністи. Щодня співробітники кафедр інфекційних хвороб та дитячих інфекційних хвороб проводять обхід кімнат гуртожитків, у яких мешкають іноземні студенти.

Саме така чітка система запобігання поширенню інфекції на території університету дозволила своєчасно виявити інфікування іноземних студентів, які залишаються на час літніх канікул у гуртожитках ЗДМУ. Днями під час чергового обходу інфекціоністами у гуртожитку №4 було виявлено двох студентів з підвищеною температурою і респіраторними симптомами. Їх негайно госпіталізували в обласну інфекційну лікарню, де підтвердився діагноз коронавірусної інфекції.

Оперативний штаб протидії поширенню інфекційних  хвороб у ЗДМУ, який діє з 12 березня, невідкладно виявив контактних осіб, які були протестовані. У протестованих іноземних студентів підтверджено 27 випадків безсимптомного протікання коронавірусної інфекції, інші контактні особи ізольовані. Студентів госпіталізовано у міську лікарню №7, а гуртожиток, де виявлено захворювання, взято під посилену охорону, а також підвищені протиепідемічні заходи в усьому університеті.

 

14.08.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar