Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
ЗДМУ зустрічає нове  поповнення лікарів – інтернів

ЗДМУ зустрічає нове поповнення лікарів – інтернів

Іще зовсім недавно вони складали підсумкову атестацію і були випускниками, а нині постають перед рідним університетом в новій якості, ЗДМУ приймає нове поповнення лікарів-інтернів. Цими днями триває приймання документів в осіб, які навчатимуться в інтернатурі на контрактній формі.

«Вступники інтенсивно подають документи, - розповідає декан ФПО ЗДМУ, доктор медичних наук, професор Юрій Рябоконь. – Щодня приходить близько п’ятнадцяти осіб, як і належить в карантин. Плануємо набрати 110  лікарів – інтернів на бюджетні місця, це замовлення МОЗ. Потужності університету й попит молоді навчатися саме у нас, дозволяють приймати й більшу кількість осіб. Як і минулого року, плануємо набрати понад 220 лікарів- інтернів на контрактну форму навчання зі спеціальностей: «медицина», «стоматологія», « педіатрія», «лабораторна діагностика». Також відкрито набір провізорів – інтернів, яких також очікуємо понад 200, -  серед  них наші випускники I фармацевтичного факультету, та II фармацевтичного – заочної форми навчання.  Тобто, загалом в навчальний процес увіллється  понад 500 інтернів лише першого року навчання. Ми їм раді, щиро зустрічаємо випускників інших закладів вищої медичної освіти, які бажають продовжувати здобувати  професію саме у нас з огляду на високий рейтинг ЗДМУ на терені України, а також дещо демократичніші, порівняно з іншими вишами, ціни.

Заступник декана ФПО, кандидат медичних наук, доцент Денис Задирака, який опікується лікарями – інтернами медичного спрямування, зазначив, що, відповідно до Положення про інтернатуру, що діє на факультеті, приймають кращих, з високим середнім балом та результатами КРОКу. З претендентами укладають тристоронню угоду, вони подають повний пакет документів, і вже з 3 серпня починають навчатися – спершу на базі стажування, відтак в стінах університету триватиме очний період.

«У лікарів – інтернів, які вступають за фахом «загальна фармація», є свої особливості зарахування, -  пояснює заступник декана ФПО ЗДМУ, доктор фармацевтичних наук, доцент Наталя Ткаченко, - вони продиктовані тим, що випуск на фармацевтичному факультеті відбувається двічі – після зимової сесії і влітку. Так само, двома потоками, вони й вступають. Ось і зараз на базах, в аптечних закладах, стажується 350 інтернів «весняного» випуску, іще приймаємо понад  200  новачків. Цьогоріч створили вступникам таку приємну  новацію – розмістили на сайті факультету післядипломної освіти  посилання для попередньої реєстрації інтернів. Уже 150 з них зареєструвалися, отримали зразки документів, які доправлять особисто. Приємно, що до нас виявляють бажання приїхати навчатися випускники медичних вишів Одеси, Києва, Харкова, Івано – Франківська, Тернополя, інших міст. Безумовно, відіграє роль й те, що ми тривалий час  поспіль працюємо і  в дистанційному форматі».

Про навчання в університеті та подальші плани розповідають нинішні вступники в інтернатуру на контрактну форму:

Маріам Зеленіна:
Навчалась на I медичному факультеті. Спершу було важко, і як кажуть, не знімала зір з неба. Але з третього курсу все змінилося: почалися клінічні кафедри і стало цікаво, навіть закінчила з середнім балом 4,3. Продовжуватиму навчання в інтернатурі зі спеціальності «акушерство й гінекологія», на кафедрі, яку очолює професор Юрій Якович Круть. Під час практики в перинатальному Центрі було дуже цікаво бути присутньою на операціях, кесаревих розтинах, пологах. Це, на мою думку, найблагородніша спеціальність, планую навчатися іще на курсах УЗД, щоб досконало її опанувати.

Ольга Білоброва:
Вступала в ЗДМУ за покликанням і  тому, що саме цей університет виділила серед інших за рейтингом. І не помилилася, тут справді школа вищого зразка. Хочу бути класним фахівцем в галузі онкології, за спеціальністю «клінічна онкологія» йду в інтернатуру, буду проходити її в приватній клініці «Онколайф». Під час навчання мене особливо приваблювали кафедри терапевтичного, хірургічного спрямування. У навчанні,  вважаю, дуже велике значення має практика спілкування з пацієнтами, адже студенти в переважній більшості не вміють почати розмову, соромляться. Я  дякую викладачам, професорам,  за гарну науку, міцну базу, яка стане надійною основою подальшого  поступу в професію».

Наталя Філіпова:
Прийшла в університет на 2 курс  по закінченні Черкаського медичного коледжу. Отримавши  спеціальність  «сестринська справа», рік працювала в дитячій інфекційній лікарні.  На  другому курсі університету  відчувала певні труднощі, програма була надзвичайно насиченою. А потім все склалося. Мотивували клінічні кафедри, особливо акушерства і гінекології.   На цій кафедрі  два роки відвідувала науковий гурток,  писала наукову роботу під керівництвом кандидата медичних наук Володимира  Пучкова  про внутрішньоутробну затримку розвитку плоду. А ще  ходили на чергування, були присутні на пологах, операціях, бачили найбільше диво – народження дитини.  Університет дав мені головне – мою прекрасну професію. А ще – щасливу долю, я тут зустріла кохання, незабаром вийду заміж за минулорічного випускника нашого університету і поїду проходити заочну частину інтернатури в перинатальний центр міста Кропивницький. За все спасибі, ЗДМУ!».

 

10.07.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR