Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Від А до Я – про вступну кампанію 2020

Від А до Я – про вступну кампанію 2020

Мине зовсім небагато часу, і у Запорізькому державному медичному університеті розпочнеться вступна кампанія 2020.  Поки що вона в розпалі в молодшому підрозділі ЗДМУ – Медичному фаховому коледжі.  З 30 серпня тут почався прийом заяв  на основі базової середньої освіти  від випускників 9 класу,  триватиме він до 13 липня. А 14 липня ці вступники  сядуть за студентські лави в аудиторіях  ЗДМУ і складатимуть іспит з біології, 17 липня  – з української мови. За результатами екзаменів вони візьмуть участь в конкурсі для зарахування. Від бажаючих вивчати  фармацію  вже надійшло  27 заяви,   медсестринство – 33.

Цими днями   відбувся День відкритих дверей онлайн за участі представників ректорату університету, керівників Медичного фахового коледжу. На численні запитання претендентів на вступ відповіла, зокрема, відповідальний секретар приймальної комісії ЗДМУ, доктор фармацевтичних наук  Віра Одинцова.

«Прикметно, що останній набір  молодших спеціалістів у коледжі відбувся торік, а цьогоріч ми вперше набираємо фахових  молодших бакалаврів, - прокоментувала  Віра Миколаївна  перебіг розмови з учасниками Дня відкритих дверей, - тому склалася така ситуація, що одночасно там навчатимуться, і в подальшому отримають кожен свої  дипломи,  ці дві категорії студентів. Це прикмета перехідного періоду,  що постала  у зв’язку зі зміною законодавства, реформ в охороні здоров’я і на вимогу Закону України «Про фахову передвищу освіту». Такі зміни відбуваються не лише в нашому, у всіх коледжах країни. Взагалі, вступна кампанія цього року з відомих складнощів, пов’язаних з пандемією, проходить в непростих умовах.

З огляду на це, батьки абітурієнтів, зокрема, цікавилися, чому при вступі не пропонується  бюджетних місць. Справді, навчання  фахового молодшого бакалавра у 2020 році не передбачає бюджетних місць в усіх коледжах, особливо в тих, що є структурними підрозділами університетів, адже фінансування закладу відбувається з державного бюджету. Ми порушуємо це питання у відповідних інстанціях, ймовірно, щось зміниться  лише наступного року.

Іще абітурієнти запитували про  вартість навчання, з цього приводу ми пояснювали, що можна вносити оплату як за рік, так і  за півріччя, квартал і навіть помісячно, - з огляду на становище в родині. Бажаючим надаватиметься гуртожиток на території університету, оскільки коледж є його підрозділом. Загалом, абітурієнтам та їхнім батькам варто, поки є трохи часу, зрозуміти переваги здобуття диплома  фахового молодшого бакалавра саме в коледжі ЗДМУ і поквапитися з поданням документів».

Таким чином, Медичний фаховий коледж поклав початок вступній кампанії для молоді, яка хоче здобути медичну освіту. Власне в  ЗДМУ  вона розпочнеться з 1 серпня – реєстрацією  електронних кабінетів. Алгоритм  перебігу цієї важливої події продовжує  коментувати відповідальний секретар приймальної комісії університету Віра Одинцова:

«Щоб максимально сприяти майбутнім вступникам, ми напередодні серпня відкриємо традиційний консультативний пункт, де бажаючим  допоможуть  реєструвати електронні   кабінети. З 13 серпня буде відкритий доступ до подачі електронних заяв на основі повної загальної середньої освіти.  Така можливість триватиме для всіх, хто вступає на бюджетну форму навчання, до 18 години 22 серпня. Хочу звернути увагу, що, порівняно з минулим роком, коли вступники мали змогу подати сім бюджетних заяв, цьогоріч їхня кількість обмежується п’ятьма, причому їх можна подати як в один заклад вищої освіти (скажімо, на різні п’ять спеціальностей в ЗДМУ), так і в різні заклади вищої освіти  України.  У цих заявах вступник неодмінно проставляє пріоритет: цифрою 1 визначається перший пріоритет, що відіграє роль в конкурсному відборі на ту чи іншу спеціальність. Тому ми всім настійно радимо дуже уважно поставитися до визначення пріоритетності. Так само багато важить і  конкурсний бал. Тому вступникам слід дочекатися результатів ЗНО, щоб виважено зробити правильний вибір.

Не пізніше 27 серпня Єдина державна електронна база оприлюднить результати рейтингового списку вступників на місця державного  замовлення на основі сертифікатів ЗНО.  Виконуючи вимоги зарахування на місця державного замовлення, вступникам слід подати оригінали документів до приймальної комісії, процес триватиме до 18 години 31 серпня. Зарахування вступників за державним замовленням відбудеться 5 вересня. А  6 вересня оприлюднюємо рейтинговий список вступників за кошти  фізичних і юридичних осіб, і зараховуємо таких  вступників 14 вересня. Відтак 15-го вересня будемо переводити на вакантні місця державного замовлення  вступників пільгової категорії, які мають  на це  право.

Такі основні етапи вступної кампанії  за результатами ЗНО на базі повної загальної середньої освіти. Окрім цього, у нас є категорія вступників на другий курс за скороченою програмою навчання, це випускники медичних коледжів з  дипломами молодшого спеціаліста за спеціальністю «лікувальна справа, сестринська справа». Вони користуються правом вступати на другий курс спеціальності «медицина», «педіатрія», подавши до приймальної комісії сертифікати ЗНО з української мови та літератури і склавши фахове вступне випробування. Такі абітурієнти подають документи в паперовому вигляді з 13 по 22 серпня. Фахове вступне випробування у них буде 25 серпня, а зарахування таких осіб відбудеться не пізніше 29 серпня. Окрім 2 курсу спеціальності «медицина», «педіатрія», приймаємо на денну форму навчання на 2 курс спеціальності  «стоматологія» вступників, які закінчили коледжі зі спеціальностей «стоматологія», «стоматологія ортопедична». Випускники коледжів зі спеціальності «медсестринство» і «лабораторна діагностика», мають можливість вступати на 2 курс  спеціальності «фізична терапія, ерготерапія». Молодші спеціалісти  фармацевтичного спрямування можуть скористатися шансом вступу на 2 курс спеціальності «фармація» (денна форма навчання).

Є можливість вступу на заочну форму навчання у молодших спеціалістів фармацевтичного спрямування, - на скорочений термін навчання  - 4,5 роки, подавши результати ЗНО з української мови й літератури та склавши фахове вступне випробування. На заочну форму навчання потрібно подати документи з 13 серпня по 11 вересня. Фахові вступні випробування  вступники, які подали документи до 28 серпня включно, складатимуть  29 серпня, а ті, які подали документи з 29 серпня по 11 вересня – 12 вересня.

Молодші спеціалісти медичного спрямування за фахом - «лікувальна справа», «сестринська справа», «акушерська справа», «стоматологія», «лабораторна діагностика» мають право  вступати  на скорочений термін – 5 років навчання, за результатами ЗНО з української мови й літератури й фахового вступного випробування.

Також молодші спеціалісти обох спрямувань можуть вступати на 2 курс заочної форми навчання   на  освітню програму  «технології парфумерно-косметичних засобів» (далі – ТКПЗ). На заочну форму навчання можуть вступати випускники 11 класу за результатами ЗНО, - вони повинні реєструвати  з 1 серпня електронні кабінети, подати електронну заяву з 13 серпня по 12 вересня, термін їхнього навчання буде 5,5 років. Зарахування вступників заочної форми навчання відбудеться не пізніше 21 вересня.

Хочу зазначити таку особливість:  всі особи пільгових категорій, які мають змогу вступати за квотою 1, також мають подати заяви в електронному вигляді і завантажують сканкопії своїх пільгових документів до першого закладу освіти, в подальшому інші заклади освіти братимуть їх із Єдиної державної електронної  бази з питань освіти.

Звертаю увагу, що кілька років поспіль при вступі на спеціальності «медицина», «педіатрія», «стоматологія» вступники подають сертифікати ЗНО для нашого вишу з такими результатами: українська мова й література – не менше 130 балів, другий конкурсний предмет (на відкриту бюджетну пропозицію) – біологія або хімія – не менше 150 балів, третій – фізика або математика – не менше 150 балів.

Для спеціальностей «медицина», «педіатрія», «стоматологія» ,«фармація», «фізична терапія, ерготерапія», де є бюджетні місця, ми відкрили небюджетні конкурсні пропозиції. Для спеціальностей: «медицина», «педіатрія», «соматологія» в цьому випадку результат  першого конкурсного предмета – української мови й літератури має бути не меншим 130 балів, другого – біології не менше 150 балів, третього – хімії чи математики – не менше 150 балів. На освітні програми  «фізична терапія, ерготерапія», «фармація», ТКПЗ, «лабораторна діагностика»  мінімальна кількість балів має становити не менше 100. До участі у конкурсі на освітні програми «фармація» і «ТПКЗ»- денна і заочна форми навчання - допускатимуться особи, конкурсний бал яких складатиме не менше 130 балів.

Цогоріч першокурсники, подолавши рубежі вступної кампанії, сядуть за студентські парти  1 жовтня. Ми раді зустріти в нашому університеті, який має славну історію і вікові традиції, кращу, розумну цілеспрямовану молодь, для якої медична професія є високою мрією і покликанням. Усім вступникам бажаємо якомога краще скласти ЗНО,  зважити свої можливості, і подавати документи до нашого, одного з найкращих медичних  університетів України».

 

9.07.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR