Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Лікарі Університетської клініки беруть участь у тренінгу з COVID-19

Лікарі Університетської клініки беруть участь у тренінгу з COVID-19

Сьогодні в міжкафедральному тренінговому Центрі відбувся семінар-тренінг «Коронавірусна інфекція COVID-19: тактика лікаря в умовах пандемії». Захід, ініційований ректоратом ЗДМУ, проходить в рамках безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, що передбачено відповідними документами Кабінету Міністрів України та МОЗ України.

Тематика тренінгу вельми актуальна, адже лікарська спільнота  переживає складні часи, які випали загалом на людство, й потребують постійного оновлення знань і досвіду, як протистояти  підступній  інфекції в боротьбі за людське здоров’я і життя. 

У тренінгу сьогодні взяли участь 11 лікарів Університетської клініки, працювала з аудиторією  завідувачка кафедри інфекційних хвороб, доктор медичних наук, професор Олена Рябоконь,  яка виступила перед учасниками  з  лекцією про специфіку діагностики коронавірусної інфекції, методи підтвердження діагнозу, інтерпретацію результатів досліджень.  "Тренінг розрахований на два дні, - прокоментувала Олена В’ячеславівна,  - перший передбачає самостійне опрацювання відеоматеріалів, актуальних лекцій з різних аспектів діагностики, перебігу та лікування коронавірусної інфекції COVID-19,  підготовлених  науковцями Запорізького державного медичного університету для широкого кола лікарів – практиків. Вони  є у вільному доступі на сайті нашого університету і ми запропонували кожному учаснику тренінгу опанувати ці теоретичні знання.

Сьогодні наше заняття представлене шістьма частинами. Перша стосуватиметься методів специфічної діагностики і тактики лікаря у випадку стикання лікаря з хворим, який потребує дослідження на COVID-19, як правильно діяти в умовах  встановлення вірного діагнозу. Далі йтиметься про практичне застосування засобів індивідуального захисту та правильного їх використання в умовах пандемії. Тобто, практично опануємо порядок одягання, й особливо – зняття засобів захисту, щоб закріпити навички, як це потрібно робити  у випадку контакту з пацієнтами, у котрих діагноз підтвердився, а також з тяжкими хворими, які потребують аерозоль – генеруючих  процедур, - у такому випадку медперсонал має найвищий ризик інфікування.  Ми за протоколом покроково  продемонструємо,  як поводитися з такими засобами, запропонуємо зробити це нашим слухачам».

Наступні частини тренінгу, за словами професора, стосуються власне клінічних випадків коронавірусної інфекції – їхнього перебігу, дії лікарів сімейної медицини, терапевтів, які вперше зіткнулися з ураженими пацієнтами, і якого хворого отримали лікарі – інфекціоністи після всіх етапів амбулаторного обстеження, спостереження. Окрема  частина  тренінгу -  алгоритм  дії  практичного лікаря  після виписки цих хворих, важливо знати, які залишкові явища можна спостерігати у хворого, і в якому стані повертається пацієнт  на етап диспансерного спостереження.

«Тут, - зазначає професор Олена Рябоконь, - оперуємо конкретними прикладами з історій хвороб  реальних пацієнтів, які пройшли лікування в умовах стаціонару.  Розглядаємо   негативні  наслідки, коли, на жаль, захворювання завершилося летально, з  його динамікою, патоморфологічними змінами, які були зафіксовані після смерті пацієнтів».

Цікавою є практична частина тренінгу – робота зі стандартизованим пацієнтом. Її проводила з лікарями керівник міжкафедрального тренінгового Центру Катерина Романова.  Кожен лікар міг застосувати свої знання, обстежити  віртуального хворого, спробувати допомогти йому, у підсумку продемонструвавши, наскільки засвоєно поданий матеріал.

Наостанок учасники тренінгу взяли  участь у тестовому контролі, підготовленому колективом професорів ЗДМУ, який  складається  з перевірки знань не лише з інфекційної галузі,  але й  із запитаннями з ультразвукової діагностики, анестезіології та реанімації тощо. Це дасть картину, наскільки  практикуючі лікарі теоретично й  практично готові   справитися з тими викликами, які постають перед ними».

За результатами тренінгу його учасникам вручено  сертифікати, які дадуть змогу здобути 15 балів і вплинуть на отримання лікарської категорії.

«Ми прагнемо, щоб наші лікарі не формально, а в умовах  міжкафедрального  тренінгового Центру цікаво й продуктивно підвищували свій професійний рівень, - зазначила помічник ректора Наталія Баранова. – Усі умови для цього створені найкращим чином. Сьогодні  цим  тренінгом ми починаємо серію  таких заходів, тему для розгляду обрано актуальну, яка потребує від медичних працівників і глибокої  підготовки,  й опанування новими знаннями. В нашій Університетській клініці ми запровадили  методи сучасної діагностики і тестування усіх, кого госпіталізують на лікування – і наших студентів, й усіх бажаючих. Клініка постійно послуговується інноваційними технологіями, тому  інтерес до навчання високий. Наступного тижня, в рамках безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, в тренінговому Центрі ЗДМУ відбудеться симуляційний тренінг з надання невідкладної допомоги».

 

25.06.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR