Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Три роки з кафедрою й українською мовою

Три роки з кафедрою й українською мовою

На кафедрі мовної підготовки ЗДМУ відбулися дві знакові події – екзамен з української мови і дійство «Прощання з кафедрою» для третьокурсників англомовної форми навчання. Ці події хоч і відбулися дистанційно, але враження справили незабутні. Попри незвичність формату екзамену, його успішно склали 264 студенти, мобілізувавши внутрішні ресурси та продемонструвавши хороші результати, зібраність та дисциплінованість.

Після екзаменаційного хвилювання студенти отримали святкові емоції,  побувавши на заході  «Прощання з кафедрою». Адже вони прожили тут прекрасних три студентських роки, вивчили мову, яка знадобиться їм в опануванні професією.

Із вітальним словом до присутніх звернулася завідувач кафедри мовної підготовки, доцент Катерина Гейченко, яка привітала всіх з успішним складанням екзамену, побажала зберегти інтерес до української мови, культури й країни навчання, а також досягти своєї мети – стати висококваліфікованими лікарями. Катерина Іванівна  зазначила, що цей випуск був особливим, викладачам було приємно упродовж трьох років спостерігати за успіхами  студентів  адже багато з них брали участь у студентських конференціях і круглих столах, спортивних змаганнях, творчих фестивалях і конкурсах, студентських ярмарках та волонтерських ініціативах.

Сердечні, найтепліші, найніжніші слова кураторів звучали для усіх 25 груп. Формат заходу давав можливість висловитися усім викладачам. У своїх зворушливих відеозверненнях вони побажали студентам успіхів у подальшому навчанні (Ю. Бондар); щоб випускники продовжували пізнання України й української мови, адже «скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина» (О. Агіна); щоб студенти згадували навчання на кафедрі мовної підготовки, як найкращі роки свого життя (І. Абрамова); щоб частинку української мови і культури студенти зберегли й у своїй країні (Ю. Кравченко). Д. Рамазанова побажала постійного відчуття літа на душі й присвятила студентам групи 5ІІІа вірш запорізької поетеси О. Ольшанської.

Доцент О. Гриценко й С. Гнатенко підготували відеопрезентації груп 7ІІІа і 6ІІІа «Спогади 2017-2020» й привітали усіх студентів-випускників із першою сходинкою в навчанні.

Л. Кремпова наживо поспілкувалася зі студентами групи 13ІІІа: Алішою Ш., Роджою Б. (Індія), Такудзвою Ч. (Зімбабве), а Аймен А. вів трансляцію з міста Мелілья (Іспанія), перебуваючи на шляху до рідної країни Марокко. У рамках урочистого діалогу відбувся перегляд відеоряду «Згадати все…».

 Викладачі кафедри прагнуть не втратити зв'язок із жодним студентом, і бажають та розраховують на зустрічі з ними.

До привітань приєдналися студенти, які надихнули всіх присутніх:

щирими словами (студентки Мінакші, група 20ІІІа, Дівія, група 14ІІІа);

запальними танцями (танцювальний колектив 1‑6 курсів; сольні танцювальні номери у стилі хіп-хоп Самхіті, група 26Іа, Прем Пранатхі, група 26Іа);

віршами Наталі Трохим «Він і вона» (студентка Джамб, група 16ІІа), Лесі Українки «Стояла я і слухала весну…» (студентка Говтхам група 19ІІІа);

піснями «Чому являєшся мені у сні…» на слова Івана Франка, «Червона рута» (студент Дудекула Ібрахім група 6ІІІа);  відеопривітанням від студентів групи 6ІІІа «День щасливого викладача».

Особливо теплими виявилися щирі слова самих випускників, які подякували викладачам за підтримку й допомогу, яку вони відчували протягом трьох років, за творчі проекти, у яких вони брали участь.

У всіх студентів був святковий настрій, вони  довели, що  найкращі не лише в навчанні, а й у творчості. Проведене свято подарувало хороший настрій та незабутні враження  студентам  і викладачам кафедри мовної підготовки.

Світлана Гнатенко,

старший викладач кафедри мовної підготовки ЗДМУ

 

24.06.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR