Випускна атестація лікарів – інтернів педіатричного профілю

Випускна атестація лікарів – інтернів педіатричного профілю

Упродовж двох днів в міжкафедральному  тренінговому Центрі   складають  завершальний етап випускної Атестації  лікарі-інтерни педіатричного  профілю. Сьогодні атестаційна комісія під головуванням завідувачки кафедри дитячих хвороб ФПО професора Людмили Боярської  приймала практично–орієнтований іспит у дитячих анестезіологів, хірургів та неонатологів, завтра його складатимуть педіатри.

«Наше завдання – іще раз прискіпливо перевірити, чого навчилися лікарі-інтерни  на етапі роботи в клініках, як вони мислять, уміють працювати руками, прогнозувати свої дії, - зазначила Людмила  Миколаївна. – Завдяки тому, що наш міжкафедральний Центр так чудово оснащений  наочністю педіатричного профілю, маємо змогу провести цей випускний іспит цікаво й насичено. Наприклад, майбутні лікарі будуть на муляжах  надавати первинну невідкладну допомогу новонародженому, виконувати пальпацію, інтубацію трахеї, катетеризацію сечового міхура,  ряд інших складних маніпуляцій, які їм знадобляться в роботі. Усе це вони виконували і під час занять у цьому Центрі й наживо в клініках, тому ми переконані, що наші інтерни добре підготовлені. До речі, вони  під час карантину напружено працювали дистанційно, просто блискуче склали тести, - найнижчий показник в одного інтерна становить 83 відсотки, п’ятеро справилися на всі сто, решта близько цього результату».

Доцент кафедри Юлія Котлова перевіряла  під час  атестації, наскільки уміло майбутні колеги  надають первинну реанімаційну допомогу новонародженим, - як здоровим, а тим паче – з патологіями. Ці навички, за її словами, інтерни сповна мали відпрацювати наживо в пологових будинках, де проходили заочну частину інтернатури. Та на муляжах продемонструвати це іще складніше, адже у вимогливих викладачів завжди є ряд запитань. Проте, все лише на користь, бо завтра у кожного – самостійна робота.

Правильно накласти електроди, записати електрокардіограму і прочитати її повинні вміти усі без винятку лікарі педіатричного профілю, тож сьогодні інтерни демонстрували ці навички доценту кафедри дитячих хвороб Олені Подліановій.  Вона задоволена:   всі це роблять вправно!

Так само, вважає асистент кафедри, лікар - анестезіолог Анна Давидова, всі дитячі лікарі повинні володіти базовим курсом дитячої реанімації. А для майбутніх  дитячих анестезіологів було іще ряд завдань -  інтубація трахеї та забезпечення прохідності дихальних шляхів, катетеризація сечового міхура й алгоритм введення  назогастрального зонду тощо.  Усі справлялися. Анна Григорівна відзначила сумлінність Юлі Тихої, яка відмінно опанувала курсом і невдовзі прийде  працювати в реанімацію новонароджених КНП «Міська дитяча клінічна лікарня № 5» Запоріжжя.

Окрім таких складних завдань, інтерни  повинні впоратися з двома сценаріями  на станції зі стандартизованим пацієнтом.  За словами керівника міжкафедрального тренінгового Центру Катерини Романової, тут оцінюються навички вже лікарів, а не студентів, як вони вміють провести головні етапи спілкування з пацієнтом: фізикальне, діагностичне обстеження, визначення алгоритму лікування. Іще один сценарій передбачає тактику лікаря стосовно хворого на коронавірусну інфекцію.

 

18.06.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar