Подяка військових – визнання авторитету ЗДМУ

Подяка військових – визнання авторитету ЗДМУ

Приємна новина: на адресу ЗДМУ надійшли  Подяки командування однієї з військових частин Операції Об’єднаних Сил, якими відзначено завідувача кафедри  фармакології та медичної рецептури, доктора біологічних наук, професора Ігоря Бєленічева, доцентів цієї кафедри Світлани Моргунцової  та Ніни Бухтіярової.

«Щиро дякуємо Вам за надану допомогу та підтримку, яка є важливою та актуальною для всього особового складу нашої військової частини. Ми глибоко переконані, що спільними зусиллями  гідно здолаємо всі перешкоди на шляху до вільної, заможної, сильної, єдиної України», - йдеться у листі подяки.

Про історію  співпраці з військовими розповів  професор Ігор Бєленічев:  «Досить давно науковцями нашої  кафедри, вперше в Україні, було розроблено онлайн-курс «Побічні дії лікарських препаратів». Тема актуальна, тому одразу він  здобув широку популярність серед студентів, практикуючих лікарів,  яка не спадає і нині.

Курс надає слухачам досить потужну теоретичну  підготовку щодо оцінки ризиків застосування  лікарських препаратів, зокрема й щодо отруєння ними. Це наразі розкриває зовсім нову концепцію надання допомоги у випадках отруєнь, коли вживання  відомих лікарських препаратів спричиняє загрозу  людському  організму.

Про наш онлайн  курс дізналися військові медики і торік на адресу ректора ЗДМУ надійшов лист від командування однієї з військових частин, розташованих в зоні ООС. Йшлося про те, що у них служить багато військових лікарів та провізорів, які  з відривом від служби не в змозі пройти курси підвищення кваліфікації, що конче потрібно для постійного  удосконалення їхнього професійного рівня.  Ректор ЗДМУ, професор  Юрій Колесник,  дозволив підготувати такі курси, взявши за основу наш онлайн-курс «Побічні дії лікарських препаратів».  Ми створили акаунти спершу більш як двадцяти слухачам, вони торік навчалися дистанційно, отримали сертифікати  і залишилися дуже задоволеними. Нещодавно таку підготовку пройшла іще одна група. Таким чином, професійний рівень в ЗДМУ у віддаленому режимі  удосконалили понад 30 військових медиків.

Керівники військової медичної служби дякували нам за таку потужну допомогу щодо теоретичної підготовки лікарів. В онлайн курсі ми записали ряд відеолекцій, прослухавши які, слухачі можуть пройти тестування, перевірити рівень своїх знань. А також отримати рекомендації щодо використання навчальної літератури».

До речі,  зараз у стадії видання перебуває підручник «Побічні дії лікарських препаратів»,  створений  за редакцією професора Ігоря Бєленічева та за участі науковців з великим досвідом роботи  кафедри фармакології та медичної рецептури  - доцентів Світлани Моргунцової, Ніни Бухтіярової, Ірини Самури, Олександра Тихоновського та інших. Це перший підручник такої тематики в Україні і, безперечно, його поява матиме резонанс в наукових колах. Іще одним  фундаментальним виданням – «Фармакологія  з основами патології», який побачив світ кілька років тому за участі вчених зі світовими іменами – професора Юрія Колесника, академіка Івана Чекмана, професора Ігоря Бєленічева та ряду інших науковців, зокрема, й ЗДМУ,   активно послуговується студентська спільнота, науковці. В електронній версії ним також користаються слухачі згаданого онлайн-курсу.

У розвиток теми  професор Ігор Бєленічев розповів, що  зараз кафедра фармакології та медичної рецептури  плідно співробітничає з  кафедрою клінічної лабораторної діагностики, яку очолює доктор біологічних наук Сергій Павлов. На цій кафедрі, також вперше в Україні, розроблено курс лабораторного моніторингу дії лікарських препаратів, що тісно  пов’язано з фармакологією.

Цікаві дослідження вчених  з допомогою онлайн-курсів стають надбанням широкої аудиторії  як науковців, так і практикуючих лікарів. Підтвердження тому – співпраця в військовими медиками, яка в прийдешньому, ймовірно,  знайде продовження.


 

17.06.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar