Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Медики – шестикурсники на фінішній прямій випускної атестації

Медики – шестикурсники на фінішній прямій випускної атестації

У студентів 6 курсу I і II медичних факультетів сьогодні останній із шести іспитів випускної атестації. Вони мають успішно  продемонструвати знання з  двох дисциплін – «гігієна»  й   «соціальна  медицина, організація та економіка охорони здоров’я». Кожна дисципліна передбачає три станції, які містять по десять тестів, - загалом за півтори години належить відповісти на 60 тестових запитань. Готували випускників до іспиту дві кафедри ЗДМУ - загальної гігієни та екології й організації охорони здоров’я, соціальної медицини та лікарсько-трудової експертизи.

Якщо комусь здається, що усе складне вже позаду, й  на цій останній  іспитовій сходинці можна легковажити, то помиляються.

Завідувач кафедри загальної гігієни та екології, кандидат медичних наук, доцент Анатолій Севальнєв зазначив, що три станції, завдання до яких готувала їхня кафедра, максимально охоплюють  програму курсу  з гігієни й екології, яку студенти вивчали на  третьому і два семестри – на шостому курсах. «Йдеться про знання та практичні вміння оцінювання  факторів довкілля,  ступеню їх впливу на здоров’я людини, - коментує Анатолій Іванович. – А також, з огляду на ці фактори, студенти мають визначити  сучасні методи профілактики захворювань. Вони відповідають на тестові завдання, на кшталт КРОКівських,  та розв’язують ситуаційні задачі. Наприклад, хтось із студентів  отримує задачу оцінити  перебування в навчальній кімнаті за певних, ймовірно, шкідливих умов.  При цьому треба лаконічно й  конкретно відповісти на ряд запитань: які фактори впливають на стан даної кімнати; як це може позначитися на здоров’ї;  які захворювання   спричинити; як слід діяти, щоб локалізувати гостру ситуацію; які треба здійснити заходи громадської профілактики, щоб уникнути таких явищ в майбутньому. Сподіваюсь, наші студенти використають весь арсенал вивченого матеріалу й успішно складуть іспит».

Кандидат медичних наук, доцент Володимир Таранов, який на іспиті представляв кафедру  організації охорони здоров’я, соціальної медицини та лікарсько-трудової експертизи, розповів про обсяг завдань, які їхня кафедра готувала  для випускної атестації. «Ми також згрупували матеріал по трьох станціях, - зазначив Володимир Володимирович. -  Так, перша стосується вивчення стану здоров’я населення,  зокрема, визначення  демографічних показників, рівня захворюваності, інвалідизації тощо. Студентам належить вказати  методики, за якими оцінюються такі фактори, інтерпретацію результатів, окреслити шляхи застосування отриманих знань в практичній діяльності  лікаря.

Друга станція містить питання експертизи працездатності, адже це важливий акцент в роботі лікаря-практика, якому доводиться оцінювати працездатність пацієнта й заповнювати відповідні листи, які також передбачаються у випадку травм, догляду за хворими, карантину, санаторно- курортного лікування тощо. Студенти під час підготовки до іспиту студіювали об’ємну інструкцію, мають довести на практиці її застосування. 

У наступній, третій станції йдеться про діяльність закладів охорони здоров’я, шляхи її  поліпшення. Сюди ж включено питання економіки охорони здоров’я, дисципліна нова, студенти вивчають її на шостому курсі, вникаючи в такі злободенні питання, як аналіз економічних збитків, завданих суспільству хворобами, інвалідизацією, іншими факторами. У цьому переліку – ціноутворення, розрахунок страхових тарифів тощо. Такі знання потрібні сучасному лікарю, особливо тим випускникам, хто бачить себе в подальшому серед керівної ланки гаплузі».

Отже, доволі непростий іспит, але і студенти наші розумні й витривалі, шість років йшли до омріяної професії, справляться!

Високо оцінив перебіг  атестації  голова екзаменаційної комісії, доктор медичних наук, професор Віталій Сиволап, відзначивши  проведення шести іспитів студентів  I і II медичних факультетів як зразкові щодо організованості, бездоганної роботи програми  Teams. Відтепер набутий досвід, на думку професора, можна широко  використовувати при  оцінюванні поточних знань,  це дозволить істотно  економити час і  ресурси.

 

9.06.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR