Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Атестація випускників: дитячі хвороби

Атестація випускників: дитячі хвороби

Дві кафедри – факультетської педіатрії та госпітальної педіатрії ЗДМУ брали участь у підготовці четвертого іспиту у форматі атестації випускників I і II медичних факультетів. Пакет запитань свого профілю надала також кафедра дитячих інфекційних хвороб, адже студенти сьогодні складають дитячі хвороби з курсом дитячої інфекції. Алгоритм випробуваний: п’ять станцій, що  містять запитання  з невідкладних станів, КРОКівські тести, ситуаційні задачі.

«Наша випускаюча кафедра працювала  на четвертому й шостому  курсах зі студентами двох медичних  факультетів, у яких зараз відповідальний етап атестації, - розповіла завідувачка кафедри факультетської педіатрії, доктор медичних наук, професор Світлана Недєльська. -   Нині це без п’яти хвилин лікарі, вони мають підтвердити  успішною атестацією високий рівень знань, з якими підуть працювати в мережу охорони здоров’я.  Цьогоріч завершують навчання в університеті понад сто педіатрів, яких дуже чекають лікарні й батьки маленьких пацієнтів.

Хочеться сподіватися, що випускники добре справляться із атестаційними завданнями, які обіймають всі розділи педіатрії, починаючи з неанатології, завершуючи патологією дітей старшого віку. Адже все, що передбачено навчальною програмою, ми з ними вивчили, -  дистанційно читали лекції, проводили практичні й консультації, готували студентів до ліцензійного іспиту КРОК, який у них попереду».

Еталоном спокою почувається голова екзаменаційної комісії, доктор медичних наук, професор Віталій Сиволап. « Сьогодні у студентів I і II медичних факультетів четвертий іспит, враження дуже позитивне, - коментує Віталій Вікторович. – Передусім зазначу, що не загубився жоден випускник і не втрачена жодна відповідь на попередніх етапах атестації. Це головний показник, який характеризує систему. Відповідно до нормативної бази документів МОН, атестування кожного випускника має відбуватися не менше тридцяти хвилин. Так і є, наші тестуються півгодини, а загалом іспит триває годину п’ятнадцять хвилин, й упродовж цього часу пропускаємо, як сьогодні, понад 560 осіб. Це позитивно, ми ще раз усвідомили той факт, що можемо проводити в онлайн форматі не лише випускну атестацію. На мою думку, це скорочує час, тому,  по завершенні вивчення кожної дисципліни доречно практикувати у такий спосіб випробування на кафедрах. У нас є для цього ресурси, програмне забезпечення, а також добре навчені модератори. Те, що кожна кафедра підготувала по чотири – п’ять модераторів з когорти не фахівців комп’ютерних технологій, а викладачів, клініцистів, є також потужним досягненням, це вже школа.

Багато ресурсів відкриває нам кафедра медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій. Скажімо, результати іспитів ми отримуємо в таблицях Excel, форма цікава, але вона не є формою звітності випускної атестації. Колеги з кафедри професора Олексія Рижова зробили фантастичний прорив – програму, яка в автоматичному режимі подає потрібні нам протоколи з підсумками у потрібному форматі. При наших обсягах кількості випускників це неоціненна допомога», - зазначив професор Віталій Сиволап.

 

4.06.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR