Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Підкорили конкурс наукових робіт англійською!

Підкорили конкурс наукових робіт англійською!

З року в рік студенти ЗДМУ все сміливіше беруться досліджувати складні наукові проблеми, які перебувають на гребені інтересів світової медицини. Успішно репрезентують свої дослідження на поважних наукових форумах. Дві студентки I медичного факультету  – випускниця Анастасія Кучеренко та другокурсниця Олександра Лихасенко з успіхом захистили честь університету на конкурсі студентських наукових робіт англійською мовою із фундаментальної медицини. Захід онлайн організовано Національним медичним університетом імені О.О.Богомольця та Буковинським державним медичним університетом.

Потрапити до участі в такому форумі непросто, роботи відбирають високого класу. Обидві студентки пройшли таке випробування, взявши участь навесні в університетському  другому відбірковому турі фундаментальних студентських робіт онлайн.  

Анастасія Кучеренко – представниця молодої наукової генерації ЗДМУ, вихованка кафедри патологічної фізіології, бере участь в науковому гуртку кафедри, працює під керівництвом завідувачки кафедри, доктора медичних наук, професора Ольги Ганчевої. Упродовж студентських років цілеспрямовано працює над собою, має відзнаку Академії наук України, торік посіла перше місце в конкурсі студентських наукових робіт в Національному медичному університеті ім. О.Богомольця. Ольга Вікторівна відзначає таку важливу рису для науковця, як наполегливість в науковому пошуку - Анастасія самостійно  чудово моделює, проводить експерименти. Так вона займалася дослідженням гендерних відмінностей впливу тренувань на організм чоловіків і жінок.

Доповідь на конкурсі була відзначена окрім сертифікату, дипломом за оригінальну ідею і визнана однією з кращих. Результат логічний, адже студентка представила цікаві спостереження, отримані в підсумку тренувань  щурів на спеціальній біговій доріжці, за певних навантажень, і методом тест – тредмілу  досліджень стану серця, показників артеріального тиску при фізичних навантаженнях. «За спеціальною методикою щури певний час бігали  доріжкою, ми фіксували їхній стан,  коли  втомлювалися, - розповіла Анастасія. -  Спостерігали зміни ваги, водного та жирового балансу, інші параметри. Цікаво працювати, бо подібними дослідженнями  до нас  ніхто не займався. Хоча ми почали розвивати цю тему задовго до  пандемії коронавірусу, з’ясувалося, що зараз це дуже актуально, адже понад 40 відсотків з тих хворих, хто помер від вірусу -  люди з надлишковою вагою, ожирінням. Тобто ми довели, наскільки  важливою є корекція харчування, і як важливо допомагати людям боротися з ожирінням,  добираючи індивідуальні навантаження, режим харчування.  

Анастасія розповіла, що онлайн конкурс має свої особливості – працювали в meet Google,  оцінювалася чіткість доповіді, конкретність висновків. І, звісно, рівень англійської. Студентка вдячна за допомогу своїм наставникам – професору Ользі Ганчевій та доценту Ользі Мельниковій, яка сприяла англійському супроводу.

Для другокурсниці Олександри Лихасенко участь в конкурсі такого штибу була першим випробуванням, тому природно, хвилювалась. Але додало впевненості добре володіння англійською, і, звісно ж – цікава тема, над якою працює з минулого семестру.

Щоб представити на конкурс своє дослідження «Сонографічні параметри щитоподібної залози юнаків, мешканців промислового регіону", дівчині довелося чимало потрудитись. Ще б пак, адже методом ультразвукового дослідження оглянула чотири групи юнаків, у кожній – по шість представників різних вікових категорій – від 18 до 21 року, проаналізувала, як вплинуло на їхній розвиток те, що народилися й живуть у доволі забрудненому середовищі – промисловому місті.

«Я працювала над темою на кафедрі нормальної фізіології, - розповіла Олександра, - вдячна керівнику, доценту цієї кафедри Марині Анатоліївні Тихоновській. – Це був цікавий процес, я навіть опанувала деякі навички з ультразвукової діагностики. Отримала сертифікат за участь в конференції, в подальшому почуватимусь упевненіше, хочеться швидше познайомитися з усіма клінічними кафедрами університету, щоб визначитися, яка лікарська спеціальність мені до снаги. Але упевнена в головному – з вибором майбутньої професії не помилилась».  

22.05.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR