Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Державна атестація випускників: віртуально і об'єктивно

Державна атестація випускників: віртуально і об'єктивно

Першими до державної атестації приступили сьогодні студенти ІІ міжнародного факультету – ще з восьмої ранку вони почали реєстрацію в особистих електронних кабінетах і терпляче очікували початку тестування.

П’ять ситуаційних задач та п’ять станцій має пройти під час віртуального іспиту кожен випускник. Державна екзаменаційна комісія підготувала по 3 варіанти завдань і перед початком іспиту  голова атестації випускників професор Віталій Сиволап відкриває конверт з призначеним на сьогодні варіантом, модератор завантажує його в систему і рівно о дев’ятій іспит починається.

Комісія в режимі реального часу відстежує на моніторах як студенти відповідають на питання: діаграми правильних відповідей змінюються щосекундно.

- Сьогодні складають внутрішні, професійні та інфекційні хвороби, другим етапом будуть хірургічні хвороби та дитяча хірургія. У наступні дні за графіком складатимуть педіатрію, акушерство та гінекологію, соціальну медицину та соціальну гігієну. Після того, як випускники складуть КРОК-2 буде ще іспит з використанням «віртуального пацієнта» через систему електронного доступу, - розповідає професор Віталій Сиволап. – Сьогодні все проходить планово і спокійно.  Вважаю, що такий формат іспиту варто зберегти і в подальшому для інших іспитів, адже це надзвичайно об’єктизований варіант: одночасно усі студенти, для яких проводиться іспит, входять у систему під своїми логінами та паролями, для всіх одночасно подається однакове завдання і відводиться обмежений час на його виконання. Ніхто не зможе сказати, що комусь дісталося легше завдання, а комусь важче: однакові умови для всіх, однаковий час, однакове завдання і жодного суб’єктивного фактору, на який можна послатися неуспішному студенту. Такий формат унеможливлює списування, підказування та інші недоброчесні практики, адже весь потік складає одночасно, і кожен студент працюватиме над своїми відповідями, ніколи відволікатися на розмови та консультації.

Результати іспиту практично одразу програма Teams завантажує в exel, ми можемо обирати різні параметри і будувати візуалізацію результатів, встановлювати валідність тестів і середній бал.

Завідувач кафедри медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, яка забезпечує технічну підтримку іспиту,  професор Олексій Рижов не приховує свого задоволення процесом:

- Зверніть увагу, наскільки обізнані з технічними питаннями роботи системи модератори від кафедр. І це ж не програмісти, не інженери – це клініцисти! Усі пройшли навчання і це позначилося на спокійному перебігу іспиту. Маємо плани і на вдосконалення процесу складання іспитів онлайн: у майбутньому хочемо  використовувати систему електронного прокторингу, яка контролює за допомогою відеокамери дії студента, відстежує рух його очей, а потім штучний інтелект аналізує перебіг іспиту і робить висновок, чи студент, приміром, списував, відволікався на якісь інші джерела, чи відповідав на питання самостійно. Уже проведені переговори з фірмою-розробником такої системи, розпочинаємо підготовчі процедури.  

З наступного тижня розпочнеться державна атестація для вітчизняних студентів: 26 травня складатимуть іспит вітчизняні студенти спеціальності «медицина», а наступного дня – випускники, що навчалися за спеціальністю «фармація».

20.05.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR