Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Кафедра вітає, навчає, допомагає!

Кафедра вітає, навчає, допомагає!

Більше ста студентських робіт перевірив, проаналізував та прокоментував кожен викладач кафедри  пропедевтики внутрішньої медицини, променевої діагностики та променевої терапії ЗДМУ упродовж дистанційного періоду навчання під час вимушеного карантину. Це лише з  переліку надісланих студентами в MS Teams історій  хвороби пацієнтів, яких вони обстежили до карантину.

Праця потужна, адже до студентів тут й  у віддаленому форматі спілкування ставлення вимогливе, без жодних потурань. Навпаки, зауваження суттєві, не дають студентові розслабитися, навіть коли він надішле відповідь і заспокоїться. Заради «пташечки» у відомості тут не проходить, бо кафедра зауважує, наприклад, таке: «Не повністю описане опитування стосовно анамнезу захворювання: упродовж двох днів хворий лікувався, чи ні; яке пропонувалося обстеження, який діагноз поставив лікар?» Або: «Не всі скарги деталізовані, помилки в об’єктивному обстеженні, не сформульований попередній  діагноз». Тобто, повертайся, студенте, до історії хвороби, мисли і зважуй, бо за кожним твоїм кроком згодом, у самостійній практиці, постане здоров’я й життя конкретної людини. Так навчають на цій, одній з основних, клінічній кафедрі університету, яка має поважну історію і славні традиції, підтримувані поколіннями професорсько–викладацького складу.

  Завідувач кафедри, доктор медичних наук, професор Віталій Сиволап відзначає надзвичайну працьовитість свого колективу, здатність мобільно адаптуватися до умов, продиктованих часом. Така праця, відповідно, дає свої хороші результати, які особливо помітні зараз, коли добігає завершення навчальний рік. «Під час дистанційної роботи викладачі кафедри пропедевтики внутрішньої  медицини, променевої діагностики та променевої терапії працюють за розкладом, нещодавно підбили певні підсумки проведенням  диференційного заліку з «Пропедевтики внутрішньої медицини», - розповів професор. -  В режимі реального часу його склали студенти 3 курсу. Свої знання підтвердили  38 груп медичного факультету, 13 груп зі скороченим терміном навчання та 33  групи студентів міжнародного факультету. Викладачі ставилися до аналізу засвоєння навчальної програми третьокурсниками вимогливо, були студенти, кому не вдалося взяти цей щабель з першого разу, їм спокійно запропонували краще підготуватися, зрештою, випробовували себе ще раз, й в результаті успішно опанували дисципліну».

Певним  викликом, за словами Віталія Вікторовича, для кафедри стала дисципліна «Сестринська практика», яка почалася з 13 квітня. Для того щоб наблизити студентів до обов’язків медичної сестри  терапевтичного відділення, викладачі створили ситуаційні задачі з кожної теми. Студенти отримали завдання, мали індивідуально відповісти та надіслати відповіді своєму викладачу. На четвертому занятті було проведено диференційний залік зі складанням тестів у кожній групі згідно з розкладом, результати позитивні.

Упродовж поточного тижня на кафедрі зі студентами другого курсу розпочали вивчати  нову дисципліну. «Кафедра вітає вас на практиці «Догляд за хворими терапевтичного профілю», - прочитали студенти у повідомленні, й, отримавши  завдання для сформованих  команд  кожної академічної групи, почали працювати над тестами.

Позаяк шляхи до улюбленого студентами міжкафедрального тренінгового Центру ЗДМУ поки що перекрито карантином, кафедра пропедевтики внутрішньої медицини, променевої діагностики та променевої терапії і тут подбала про якість навчального процесу:  у Центрі під керівництвом професора Віталія Сиволапа зафільмовано шість навчальних стрічок з переліку практичних навичок.

 

18.05.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR