Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Дистанційне навчання - перші підсумки

Дистанційне навчання - перші підсумки

Сьогодні кафедра медичної і фармацевтичної інформатики та новітніх технологій організувала онлайн вебінар, у якому взяли участь усі кафедри ЗДМУ, з метою оцінити пройдений етап, поділитися враженнями та досвідом.

Узагальнюючи проведену за тиждень роботу, завідувач кафедри медичної і фармацевтичної інформатики та новітніх технологій Олексій Рижов наголосив:

- Для проведення відеолекцій MS Teams було обрано, оскільки для студентів це був найпростіший і найзрозуміліший формат підключення. Налагоджено зв’язок з усіма студентами: кожен отримує запрошення до лекції на визначений день і час одразу трьома каналами – в особистий кабінет, на електронну пошту і у календарі. Розклад лекцій оновлювався щодня, активні посилання на підключення спрощували для студентів процес приєднання.

У процесі читання лекцій протягом тижня, отримуючи зворотній зв’язок від кафедр, ми виявили певні незручності цього формату. Тому наступним етапом є поліпшення відеолекцій. Пропонуємо використовувати у дистанційній роботі зі студентами Skype for business. Він дозволить більш ефективно керувати процесом проведення лекцій, безпосередньо керувати активністю студентів, зокрема, підключати їх камери, мікрофони, долучати їх до чату, коли буде потрібно, і так само за потреби відключати.

Професор кафедри внутрішніх хвороб 1 Сергій Кисельов позитивно оцінив використання Teams для читання лекцій: - Студентам дуже цікаво, для викладача – це нові інструменти, за якими майбутнє. На період карантину це точно оптимальний варіант.

Доцент  кафедри мультимодальної діагностики і пропедевтики Іветта Лихасенко розповіла про досвід використання онлайн інструментів не лише для читання лекцій: - На початку тижня були створені тестові завдання з теми 7 з пропедевтики внутрішньої медицини в MS Forms, посилання на тести відправлено в чаті MS Teams команди. Наприкінці тижня отримані результати відповідей студентів. Дуже зручно, що результати відповідей формуються в Excel і при попередньому ранжуванні отримуємо оцінки. Дякуємо кафедрі медичної і фармацевтичної інформатики та новітніх технологій за отримані знання.

Підсумком першого тижня навчання онлайн стало засідання ректорату Запорізького державного медичного університету під головуванням ректора професора Юрія Колесника.

У процес читання лекцій вже включилися 45 кафедр, для решти лекції заплановані на наступний тиждень. За перший тиждень онлайн навчання прочитано 167 відеолекцій, щодня дистанційно до лекцій підключалося понад три з половиною тисячі студентів, - доповіла проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи доцент Світлана Моргунцова. - Лектори мали змогу читати лекцій з кафедральних комп’ютерних класів, або на кафедрі медичної і фармацевтичної інформатики. Після більшості лекцій студенти мали змогу поставити питання і отримати відповіді. На наступному тижні плануємо лекції продовжити, уже з використанням нового інструменту, а також перейти до дистанційних практичних занять. Втім, окремі кафедри вже успішно їх освоюють.

Ректоратом прийнято рішення уніфікувати інструменти для читання лекцій і проведення дистанційних занять, і запропонувати кафедрам користуватися  Skype for business та MS Teams.

20.03.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR