Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
На шляху до SMART- освіти

На шляху до SMART- освіти

Темою «На шляху до SMART- освіти: запровадження новітніх комп’ютерних технологій навчання в освітньому процесі ЗДМУ»  завідувач кафедри медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, професор Олексій Рижов започаткував цикл актових лекцій, які з лютого починають читати провідні науковці, професори університету для широкої університетської спільноти.

Тема лекції Олексія Анатолійовича охопила аудиторію науково–педагогічних працівників.  На чолі з ректором ЗДМУ, професором Юрієм Колесником, її прийшли послухати члени ректорату, завідувачі кафедрами, представники деканатів, інших підрозділів, адже з упровадженням в навчальний процес новітніх технологій  прямо чи опосередковано доводиться мати справу усьому університетському загалу.

Професор Олексій Рижов згенерував у своєму виступі головні складові потужного процесу інформатизації, який триває в університеті. На початку лекції наголосив, що можливість упровадження нових інформаційно – комунікативних технологій  на такому високому рівні, як це  є в університеті зараз, стала  можливою завдяки наявності потужної матеріально-технічної бази, яка щороку оновлюється та зростає завдяки неухильній  турботі про це ректорату. За рівнем технічного оснащення рівних ЗДМУ немає серед закладів вищої освіти регіону, а також серед більшості медичних вишів.

Саме тому, досягши  певних пріоритетів, ми впевнено працюємо на перспективу. Адже електронне навчання поклало початок смарт-навчанню (Smart-education). Це нова філософія навчання, котру називають розумним навчанням. Професор зупинився на форматі, сутності SMART- освіти, позаяк вона нині є  світовим трендом організації навчального процесу, зазначивши, що  гнучке навчання в інтерактивному освітньому середовищі за допомогою контенту з усього світу, що знаходиться у вільному доступі, дозволяє студентам  отримати знання найвищого ґатунку, отже  закласти фундамент  здійснення успішної професійної діяльності та кар’єри.

Доповідач докладно зупинився на структурній організації інформаційно- освітнього комплексу ЗДМУ, відзначив, яких здобутків  упродовж останніх років досягли кафедри університету, які вже не мислять себе без інновацій. Якісно новим проривом в освітньому процесі стало запровадження онлайн- курсів, яких тепер налічується понад 580.  ЗДМУ став першим в Україні медичним вишем, де з’явилися такі технології,  їх застосування відкрило університету нове дихання, підвищило його імідж на ринку освіти.

Слухачі з інтересом вбирали інформацію лектора, адже якщо досі вони мали переважно уявлення про застосування новітніх технологій у своєму підрозділі, то тепер відкрилася загальна картина цього процесу в масштабі університету загалом,  запровадження інновацій  на додипломному, дипломному етапах, для організації занять, контролю успішності  тощо, і вона постає, без перебільшення, вражаючою. 

Лекція носила, окрім пізнавального, прикладний навчальний характер. Так, професор Олексій Рижов ознайомив присутніх із сервісами, за якими можна створити навчальне відео, записувати лекції, планувати відео конференції, працювати у форматі «запитання – відповідь», іншими. Детально розповів про застосування хмарних технологій. Ці та інші технології у перспективі дозволяють відмовитися від паперових носіїв інформації.

Особливу цікавість викликав той фрагмент лекції, де йшлося про моніторинг засвоєння студентами матеріалу і контроль за їхньою успішністю. Певні напрацювання у вигляді дистанційного спілкування зі студентами, автоматизованої системи аналізу успішності, електронних журналів тощо, в університеті вже є. Одначе, удосконаленню немає меж. Оскільки наш університет вийшов на передові позиції з технічного оснащення, розробник Майкрософт саме для ЗДМУ презентував новинку, котра може застосовуватися при контролі знань студентів. Демонстрований відеоролик, де йшлося про розумну програму, що  під час іспиту фільтрує кожен рух студента, який дистанційно складає іспит, й унеможливлює його наміри скористатися підказкою, шпаргалкою, бо це забирає його успішну кількість балів, викликав жваве обговорення. Не виключено, що наш виш також у майбутньому  володітиме таким методом контролю.

На думку проректора з науково – педагогічної та навчальної роботи ЗДМУ, доцента Світлани Моргунцової, актова лекція професора Олексія Рижова, присвячена запровадженню новітніх інформаційних технологій в університеті, як осередку всіх передових інформаційних й методичних технологій, мала великий успіх. Передусім тому, що навіч розгорнула палітру інновацій, що послідовно впроваджуються в освітній процес. Керівники кафедр, представники деканатів побачили результати спільної праці, глибше усвідомили свою у ньому роль, а також перспективи, як цей напрямок розвиватиметься далі. Нам є до чого прагнути в головному, щоб студенти ЗДМУ отримували освіту кращих світових зразків, а професорсько – викладацький склад успішно й кваліфіковано їх до цього мотивував. Зрештою, переконана Світлана Андріївна, це додало кожному позитиву, гордості за свій університет, його потужність, що неодмінно має позначитися іще яскравіше мотивованим ставленням до своєї професії, колективу, колег, які працюють поруч. У такій площині мають відбутися всі наступні актові лекції запланованого циклу.

 

30.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR