Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية

ЗДМУ ініціює зміни у реформуванні

З початком другого етапу медичної реформи вища медична освіта зіткнеться з рядом проблем, які негативно позначаться на її якості. Йдеться насамперед про доступ до клінічних баз та пацієнтів не лише студентам та інтернам, слухачам курсів, а й самим викладачам. Адже, за новим законодавством, у Національній службі здоров’я України можуть бути зареєстровані лише штатні працівники закладів охорони здоров’я. Що ж до професорсько-викладацького складу медичних університетів – законодовець про них «забув».

Щоб виправити ситуацію, яка може призвести до непоправних наслідків, ректорат Запорізького державного медичного університету протягом 2019 року вживав усіх можливих заходів впливу в межах компетенції. Підготовлені і подані до міністерств охорони здоров’я та освіти і науки, народних депутатів, профільних комітетів Верховної ради України ряд звернень, роз’яснень і навіть розроблених проектів змін до регулюючих документів.

А на минулому тижні у міністерстві охорони здоров’я України відбулася робоча нарада за участю заступників міністра Андрія Семиволоса, Дмитра Коваля, народного депутата Оксани Дмитрієвої та експертів МОЗ з питань реформування, на якій ректор ЗДМУ професор Юрій Колесник окреслив проблемні питання і запропонував шляхи їх вирішення. Учасникам наради передано пакет напрацьованих у ЗДМУ документів щодо змін у законодавчі та регулюючі акти.

ЗДМУ також виступив ініціатором проведення онлайн круглого столу за участю усіх закладів вищої медичної освіти для обговорення запропонованих документів і вироблення спільної позиції у вирішенні актуальних проблем.

 

28.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR