Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Студенти – фармацевти  складають  державний іспит

Студенти – фармацевти складають державний іспит

Об’єктивний структурований практичний іспит (ОСПІ) підсумовує  знання майже 300 студентів  II фармацевтичного факультету заочної форми навчання, які  за фахом «Фармація» та «Технологія парфумерно-косметичних засобів» навчалися в університеті чотири з половиною і п’ять з половиною  років. Оцінюють знання випускників  члени Державної екзаменаційної комісії, яку очолює завідувачка кафедри аналітичної хімії  ЗДМУ, професор Світлана Васюк.

Світлана Олександрівна  коментує: «ОСПІ -   сучасний метод оцінювання практичних знань та вмінь, призначений для перевірки набуття  студентом практичної  компетентності у царині вивченого матеріалу.  Наші студенти  в такому форматі складають іспити вдруге, швидко призвичаїлися. Кожен з них має пройти п’ять станцій, які є перевіркою з вивчених дисциплін – управління і економіки фармації, технології ліків, клінічної фармакології, фармацевтичної хімії, фармакогнозії. Додаткова, шоста станція, 29 січня прийме випускників ТПКЗ у міжкафедральному тренінговому центрі, де вони підтвердять знання з косметології».

Професор зазначила, що члени екзаменаційної комісії, які приймають іспити, налаштовані максимально доброзичливо до випускників. Сьогодні практичну частину  іспиту на станціях приймають доценти кафедр: управління  і економіки фармації, медичного та фармацевтичного права,  клінічної фармакології, фармації,  фармакотерапії і косметології, фармацевтичної хімії, технології ліків, фармакогнозії, фармакології та ботаніки. Наступного тижня  теоретичну частину  ОСПІ випускники складатимуть професорам з цих кафедр.

На кожній станції гранично зосереджена робота, адже за десять хвилин студент має справитися з ситуаційними завданнями, максимально наближеними до реальних, що очікують їх у повсякденній практичній роботі. Наприклад, знання з клінічної фармації  випускники демонструють у справжній  навчальній аптеці, де викладачі виступають у ролі пацієнтів, котрим потрібні ліки при визначених симптомах. Потрібно, знайшовши  препарат на полиці, обґрунтувати свій вибір, пояснити його дію та правила використання. Усі з цим справляються, адже більшість студентів сумлінно  навчалися, послуговуються такою практикою  у своїй роботі і мотивовані далі вдосконалювати професійні навички.

Тамара Пантелеймонівна Зарічна, доцент кафедри управління і економіки фармації, медичного та фармацевтичного права разом з колегами перевіряє знання студентів   з управління та економіки фармації,  менеджменту та маркетингу на наступній станції.  Студенти, отримавши завдання, заповнюють бланк тестів.  Відповідно до критеріїв оцінювання, викладач виставляє бали, констатуючи, що загалом кожному вистачає десяти хвилин для відповіді.
На станції «технологія ліків» - тиша. Так зосереджено тут випускники – іноземні студенти,   працюють над приготуванням  препаратів. Доцент кафедри технології ліків Любов Олександрівна Пучкан  слідкує за кожною їхньою дією і каже, що під час такої праці не потрібне жодне пояснення, важлива послідовність практичних навичок: ось провізор, прийшовши на робоче місце в аптеку, дезінфікує  руки, поверхню стола,  бере терези, відмірює, оформлює лікарський засіб до готовності, записує в журнал, -  усе в підсумку оцінюється балами. 

ОСПІ – випробування серйозне, проте досвід, що його демонструють студенти–фармацевти, свідчить, що воно їм цілком під силу, адже  знання, отримані в університеті, досить потужні.  Навчатися було цікаво, для цього мали гарні умови – чудову бібліотеку, електронні носії, достатньо  необхідного матеріалу, зі студентами  працювали високі професіонали,  професори й доценти прагнули допомогти   якнайкраще засвоювати матеріал, тому  все у них складеться добре й на іспитах, і в практичній роботі.


 

17.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR