Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Про гуманітарні засади в контексті освітнього простору

Про гуманітарні засади в контексті освітнього простору

Про шляхи підвищення якості підготовки студентів і аспірантів медичних університетів в контексті викладання соціогуманітарних дисциплін йшлося на нараді–семінарі завідувачів кафедр та курсів соціогуманітарних дисциплін медичних і фармацевтичних факультетів закладів вищої освіти України, який сьогодні відбувся в ЗДМУ. Організували захід Запорізький державний медичний університет та Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця.

Обговорити важливі питання, що стосуються  формування національної стратегії  європейського простору вищої освіти, нової ідеології й нових цінностей,  передбачених  Законом «Про вищу освіту», зібралися завідувачі   та викладачі  кафедр суспільних дисциплін, філософії, біоетики та історії медицини, мовних та гуманітарних дисциплін, педагогіки, філософії та мовної підготовки медичних вишів Києва, Харкова, Івано–Франківська, Полтави, Краматорська, Одеси, інших регіонів України. ЗДМУ виступає майданчиком досвіду, яким забажали поділитися колеги, ініціювавши такий захід  саме  тут.

Ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник, вітаючи загал,  розповів про історію та здобутки колективу, яскраве сьогодення університету,  який  на сучасному етапі  є одним з лідерів  в Україні серед закладів  вищої медичної освіти,   докладно зупинився на пріоритетах  навчання і виховання нового покоління лікарів та фармацевтів.  Розповідь ректора наочно проілюстрував гостям  відеофільм про життя ЗДМУ,  його навчальні бази, новітні технології, підготовку іноземних студентів.

Юрій Михайлович високо оцінив вклад у навчальний і виховний процес кафедр гуманітарного спрямування, підкресливши, що їх очолюють високопрофесійні фахівці, добре знані в своїх галузях на теренах України, зокрема, професори Ольга Турган,  Ірина Утюж. Уже те, що місцем проведення  такої  актуальної наради  обрано Запорізький медичний, свідчить про їхній авторитет  серед колег інших регіонів.

Проректор з науково–педагогічної та навчальної роботи, доцент Світлана Моргунцова  зосередила  увагу присутніх на тому, що кафедра суспільних дисциплін ЗДМУ повністю інтегрована в освітній процес, вирізняється активністю з упровадження новітніх технологій, зокрема, такої передової форми навчання, як онлайн–курси, які наш університет почав запроваджувати першим серед медичних вишів.  Кафедра  функціональна, завжди на передових позиціях, тут знайшли  вдале поєднання гуманітарного та клінічного аспектів навчання, що дає підстави говорити про високий рівень освіти, яку отримують студенти.

Динамічний тон обговоренню задала завідувачка кафедри суспільних дисциплін ЗДМУ професор Ірина Утюж презентацією на тему -  «Реалізація стандартів європейського простору вищої освіти у Запорізькому державному медичному університеті». У рамках  семінару–наради цікаво прозвучали теми про комунікативний аспект у підготовці докторів філософії, про філософію здоров’я як напрям філософії медицини, роль соціогуманітарної освіти у вихованні людини, особливості викладання історії України іноземним студентам та ряд інших.

Активну участь в роботі наради  взяли науковці не лише кафедр гуманітарного спрямування ЗДМУ,а й теоретичних і клінічних – професори Ольга Турган, Ігор Белєнічев, Людмила Боярська, Віталій Жадько, доценти Петро Бідзіля, Ганна Звягіна, Марія Мегрелішвілі, Лариса Сазанович, Дмитро Сепетий, викладачі Катерина Касаткіна, Ольга Федько.  Вони, зокрема, поділилися досвідом реалізації міжпредметних зв’язків при викладанні студентам  історії української культури, поєднання гуманітарного та клінічного аспектів навчання, цікавими напрацюваннями у площині  національно – патріотичного виховання в університеті, йшлося також про систему  вивчення української мови  іноземними студентами тощо.

 

16.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR