Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Створення тестів КРОК – складна наука

Створення тестів КРОК – складна наука

Доцент кафедри патофізіології ЗДМУ Ольга Мельникова, яка є членом комітету фахової експертизи Центру тестування при МОЗ, поділилася з колегами новою інформацією, яку почерпнула на тренінгу, котрий наприкінці минулого року  відбувся в Центрі.

Ольга Валеріївна  розповіла, що тренінг допоміг здобути  потужну методологічну основу  створення тестів, зупинилася на  сучасних вимогах до такого виду оцінювання знань, поділилася думками,  як, створивши  якісний   тест, апробувати його на аудиторії, як оцінити цей продукт з допомогою математичної статистики – за індексом складності й індексом дискримінації. Винятково важливого значення надається аналізу валідності тестів.

«Інформація Ольги  Валеріївни  виявилася вельми  цікавою й актуальною, - зазначила проректор з науково–педагогічної та навчальної роботи доцент Світлана Моргунцова, - тому у присутніх виникло багато  запитань. Наприклад, професора Ігоря Белєнічева цікавило, чи варто у тестовій базі з фармації, що  створювалася  давно,  використовувати  запитання щодо  переліку лікарських препаратів.  Подібні приклади  свідчать, що   тестова база не є заскорузлим ресурсом, і потребує постійного оновлення з використанням сучасних, а не застарілих даних.  Саме тому  логічним є  наступний етап, що його пропонує  Центр тестування -  фахову експертизу існуючих тестів. Тобто, коли  експерти, які пройшли навчання, приїдуть у заклад вищої освіти на фахову експертизу, вони будуть навчені, як працювати з тестами, перевіряти їх на валідність, визначати, чи можна їх використовувати в оцінюванні знань. Адже, у підсумку вся ця робота підпорядкована головній меті – якісно навчати наших студентів і кваліфіковано перевіряти, як вони засвоюють освітні програми».

 

16.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR