Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Лікарі–інтерни складають практично–орієнтований іспит

Лікарі–інтерни складають практично–орієнтований іспит

Упродовж двох днів  48 лікарів–інтернів, які завершують в ЗДМУ півторарічний  термін навчання з восьми медичних  спеціальностей,  складають практично–орієнтований іспит. Випробування проходять у міжкафедральному тренінговому центрі  університету за участі  завідувачів  та викладачів кафедр, де навчалися ці  без п’яти хвилин лікарі. Атмосфера ділова, наближена до реальних ситуацій, з якими матимуть справу молоді спеціалісти.

«Серед лікарів- інтернів клінічні онкологи, дерматовенерологи, психіатри, судові медики, дитячі отоларингологи, неврологи, інфекціоністи, радіологи, - розповідає декан факультету післядипломної освіти ЗДМУ, професор Юрій Рябоконь. – Усі вони півтора року успішно опановували майбутню професію і зараз, упродовж двох екзаменаційних днів, мають продемонструвати, наскільки готові до практичної роботи. Іспит відповідальний, у тренінговому центрі ми проводимо такий вдруге, але цей прикметний великою кількістю нещодавно придбаних манекенів, сучасних  навчальних технологій, що слугують студентам. Приємно бачити, як сміливо і задоволено вони  з ними працюють.

Першого дня  інтерни складали практичні навички за «участі»  стандартизованого пацієнта, послуговуючись ліцензованою комп’ютерною програмою, придбаною університетом. Вважаю це величезним надбанням нашого вишу, адже кожен інтерн працює за пропонованим йому сценарієм і за своїм комп’ютером упродовж п’ятнадцяти хвилин має поставити діагноз віртуальному хворому, запропонувати  обстеження, лікування і прогноз. У такій динаміці викладач  має змогу точно і швидко  оцінити знання молодого спеціаліста, його клінічний досвід, інші якості.

Також  лікарі–інтерни підтверджували свої  інші практичні навички, серед яких постановка люмбальної пункції, нозогастрального зонда,  катетеризація сечового міхура, пальпація молочних залоз, визначення на манекені патології  органів дихання й відповідно - серцево–судинної. Було  також  проведено  заходи із серцево–легеневої реанімації, продемонструвавши знання з комплексу інтенсивної терапії».

Лікарі-інтерни зі спеціальності «інфекційні хвороби» вперше складали  іспити у тренінговому центрі. З цього приводу завідувачка кафедри інфекційних хвороб ЗДМУ, професор Олена Рябоконь міркує: «Це чудово, що  майбутнім лікарям, котрі  працюватимуть в такій складній галузі, як наша, є нагода долучитися до нових технологій, якими послуговується світ. Наші  інтерни вже тут бували, зрозуміли, у якому форматі проходить іспит. До речі, разом з ними вивчають новинки і викладачі кафедри.

Зазвичай  ми оцінювали знання випускників за результатами Крок -3, тестувань, практичних навичок, співбесід тощо. А сьогодні вони нам демонструють, наприклад, як на манекені провести люмбальну пункцію,  катетеризувати сечовий міхур, поставити назогастральний  зонд. У форматі стандартизованого пацієнта ми обрали сценарій з надання невідкладної допомоги при герпетичному менінгоенцефаліті. Іще, користуючись великими плазмовими панелями, пропонуємо інтернам серію світлин із зображенням  екзантем – висипань, притаманних захворюванням різної генези,  а також інші світлини, що демонструють результати клінічних і лабораторних досліджень, - це допоможе їм правильно визначитися з діагнозами. На нашій кафедрі цьогоріч  випускаємо двох лікарів–інтернів, приємно бачити їхню добру підготовку і продуктивну роботу».

Доцент кафедри нервових хвороб Алла Ревенько прийшла на іспит з п’ятьма інтернами, яких дбайливо виховувала кафедра. Алла Василівна відверто ними пишається, зазначивши, що це цілеспрямовані, працелюбні і мотивовані молоді лікарі, яким притаманне бажання достеменно пізнати неврологію. Майже всі відмінники, мають високі рейтингові бали, багато працювали і вже знають, де пригодяться їхні знання: троє поїдуть працювати в райцентри нашої області, двоє – у інші регіони. «Я за них спокійна, впевнена, що вихованці кафедри не підведуть її і продемонструють  знання найвищого ґатунку, -  переконана Алла Василівна, - вони працювали у цьому центрі, готуючись до іспитів, програма за рівнем підготовки їм цілком під силу, вони її добре засвоїли. Одним із завдань було курування хворого з мозковим ішемічним інсультом, проведення тромболізису, а також   розшифровка  результатів томографії та резонансної томографії,  імунологічні знімки для визначення патології, -  тут вони, мов риба у воді.

Із задоволенням  побачила, як невпізнанно змінився останнім часом міжкафедральний тренінговий центр, і це стало для мене чимсь на зразок приємного інформаційного шоку. Це справді велике досягнення університету, потужний здобуток ректорату.  Згадую, ми також свого часу навчалися на муляжах, але хіба їх можна порівняти із сучасними технологіями! Добре, що студентам нашого університету вони зараз доступні».

Сьогодні другий етап  іспиту для лікарів–інтернів   продовжився практично – орієнтованою частиною  з основ електрокардіографії та аускультації серця й легенів, в ролі екзаменаторів виступили співробітники кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології факультету післядипломної освіти ЗДМУ. «Цей етап передбачає, що кожен інтерн повинен самостійно правильно записати  електрокардіограму  і розшифрувати  її   результати, назвавши основні невідкладні  стани - порушення ритму, інфаркт міокарду, інші, - зазначила  асистент кафедри  Ольга Бородавко. – При цьому вони мають також запропонувати відповідні рекомендації, як діяти лікареві в подібному випадку. Іще важливо вміти правильно провести аускультацію серця і легень, - оцінюватиметься вміння безпомилково знайти відповідні точки на манекені із «розумною» сорочкою – Cardionics, а також вислухати патологію – вади серця, легеневий обструктивний синдром».

Цього дня лікарі–інтерни  також знайомились з  матеріалами попередніх досліджень, проведених на комп’ютерному томографі, аналізували  рентгенограми,  світлини лабораторних цікавих  клінічних випадків, у такий спосіб  діагностуючи  патології  різноманітних захворювань.

Ось так, у форматі випробувань новітнього зразка, підтверджують знання, отримані в ЗДМУ,  цьогорічні випускники інтернатури. Попереду їх очікує комп’ютерне тестування у програмі  Elex,  демонстрування практичних навичок  біля ліжка пацієнта, теоретична частина завершиться співбесідою  на кафедрах. Увесь комплекс іспитів триватиме до 30 січня. А далі  -  випуск, омріяна  робота,  до якої наполегливо йшли крок за кроком разом зі своїм університетом.

 

15.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR