Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
ФПО пропонує новітні  освітні проєкти

ФПО пропонує новітні освітні проєкти

Навчання з підвищення кваліфікації, передатестаційні цикли для провізорів й курси тематичного удосконалення фахівців,  які пропонує медикам та фармацевтам факультет післядипломної освіти Запорізького державного медичного університету, охоплює дедалі більше слухачів не лише нашого, але й багатьох інших регіонів України. Отримувати нові знання саме в ЗДМУ бажають лікарі й провізори навіть тих регіонів, де є свої медичні виші.

Пояснюється це невпинним динамічним розвитком факультету, його креативністю та пошуками  нових  напрямів організації навчального процесу відповідно до сучасних вимог медичної та фармацевтичної галузей. Обираючи ЗДМУ, слухачі упевнені, що за короткий термін вони отримають потужний обсяг сконцентрованої  різнопланової наукової інформації, а також доступ до джерел, де черпатимуть її  в подальшому.

«Основні  завдання нашого факультету ми вбачаємо  в  підвищенні якості навчання слухачів  у площині  підвищення їхньої  кваліфікації, - міркує декан ФПО ЗДМУ, професор Юрій Рябоконь, -  цій меті підпорядкована планомірна робота  колективів кафедр, викладачів і науковців. На сучасному етапі це можливо лише завдяки впровадженню   новітніх технологій та  форм навчання.  Ними й послуговуємось, широко  практикуючи  онлайн та виїзні  курси,  вебінари, відео-лекції,  дистанційне навчання на платформах EdX та Moodle, що  надають можливість самостійно отримувати інформацію згідно з сучасними вимогами до безперервного професійного розвитку. Такі форми передбачають  навчання у зручний час, мінімальний відрив від роботи, відсутність обов’язкових заходів тощо.
Популярністю користується навчання на платформі виїзних курсів. Упродовж  року фахівці факультету  провели  12 виїзних курсів, побувавши  у Миколаєві, Херсоні, Дніпрі, Кропивницькому, Черкасах, Одесі.

Практика показує, що колегам до вподоби  пропоновані методики: торік за напрямом «Фармація» курси підвищення кваліфікації  пройшли 2538 слухачів, що на 4,7 відсотка більше , ніж попереднього  року. Вони  високо оцінюють професійну  якість викладання, сучасні методи подання матеріалу. До  послуг провізорів та фармацевтів оновлений банк відео-лекцій з усіх циклів підвищення кваліфікації. Процес триває активно, радує бажання спеціалістів навчатися саме у нас.
Загальна кількість слухачів, які пройшли курси підвищення кваліфікації в ЗДМУ за напрямом «Медицина»  у 2019 році склала 576, що на 30 відсотків більше у порівнянні з 2018 роком. Курси підвищення кваліфікації  проводяться за 18 спеціальностями, цей процес організовують на 15 кафедрах.

Торік у навчальний процес введено  нові курси спеціалізації: «Дитяча анестезіологія», «Дитяча хірургія», «Неонатологія», «Ортопедична стоматологія», «Терапевтична стоматологія», «Дитяча офтальмологія», «УЗД». Відкрито та проведено курси спеціалізації та тематичного удосконалення  з ультразвукової діагностики на кафедрі мультимодальної діагностики та пропедевтики. Введено нові курси  тематичного удосконалення: «Дитяча дерматовенерологія», «УЗД діагностика черевної порожнини», «Основи УЗД в кардіології».

Багато охочих виявляють бажання  поповнювати знання на курсах,  що їх проводили за медичним напрямом викладачі 15 кафедр у Запоріжжі на базі ЗДМУ. Активно використовували дистанційні форми навчання у вигляді відеолекцій, вебінарів   професори  кафедри дитячих хвороб  ФПО Людмила Боярська,  Михайло Курочкін, доцент Юлія  Котлова, професори  кафедри акушерства, гінекології та репродуктивної медицини ФПО Наталія Авраменко, Дмитро  Барковський, професори  кафедри психіатрії  Вадим Чугунов, Віталій  Курило, інші науковці.

Час невпинно змушує нас активно розвиватися.  Цьогоріч в організації навчання братимуть участь іще ряд кафедр та впроваджуємо нові курси тематичного удосконалення: «Сучасні автоматизовані методи дослідження у клінічній лабораторній діагностиці», «Актуальні питання магнітно резонансної томографії в нейрорадіології», «УЗД серцево – судинної системи», « Діагностика та лікування доброякісних та злоякісних захворювань щитоподібної залози», «Допомога при невідкладних станах в акушерській практиці», «Актуальні питання магнітно-резонансної томографії в нейрорадіології» та інші.

Уже  триває робота над новими курсами тематичного удосконалення з елементами практичного симуляційного навчання, це стало можливим завдяки вдосконаленню освітнього процесу, потужному  сучасному матеріально-технічному  забезпеченню ЗДМУ, зокрема,   міжкафедрального тренінгового центру».

Варто зазначити, що всі успішні напрацювання факультету – це результат злагодженої командної роботи. Ентузіастами   організації навчання удома й на виїздах є заступники декана  ФПО доценти Олексій Бігдан, Марина Долинна.  Активно виїздять до слухачів у регіони України професори університету  Юрій Рябоконь, Олександр Мазулін, Іван Білай, Інна Бушуєва, доцент  Олександр Алексеєв, старші викладачі Євген Михайлюк, Юрій Кучерявий, Тая Хортицька, асистент Олена Малюгіна.

Цього року ФПО ЗДМУ втілюватиме в практику багато нових цікавих проєктів, бо  професійне навчання є процесом безперервним, університет створює найкращі умови для цього і йде назустріч усім бажаючим.

 

11.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR