Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Успішної сесії!

Успішної сесії!

В університеті триває сесія: цими днями  масово почалися іспити на кафедрах, які навчають студентів 1-3 курсів і перейшли на оцінювання знань за традиційною системою.

"Це означає, що  першим етапом  таких екзаменів є  тестові випробування, відтак, подолавши рубіжний контроль, студенти демонструватимуть знання з  усної складової, - прокоментувала перебіг поточного етапу сесії проректор з науково–педагогічної та навчальної роботи, доцент Світлана Моргунцова. -  Іспити почалися на кафедрах культурології та  українознавства,  анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії, мікробіології, вірусології та імунології,  гістології, цитології та ембріології, патологічної анатомії, фармакології та медичної рецептури, медичної фізики, біофізики та вищої математики.  Попередньо, спершу на засіданнях кафедри, відтак на циклових комісіях, були затверджені всі методичні матеріали. На особливому контролі перебуває допуск  до складання сесії студентів, які мають проблеми з успішністю. На жаль, такі  є, хоча наразі їх зовсім невелика кількість. Передбачається, що, ліквідувавши  академічну заборгованість, іспити вони  складатимуть додатково.  Але з тією особливістю, що така категорія студентів  втрачає можливість  бути  включеними до рейтингу».

Для першокурсників другого медичного факультету іспит з української мови за професійним спрямуванням є першим у їхньому студентському житті. В аудиторії 1-а розташувалися за партами понад 130 юнаків і дівчат  - кожен наодинці з  тестовими завданнями, де 80 запитань. Головні інструменти – мізки, олівець, ручка. Хвилюються. Налаштувала на позитив,  привітавши  студентів, доцент кафедри культурології та українознавства Оксана Сидоренко. Розповіла про умови правильного заповнення бланків тестових завдань. У сусідній аудиторії така ж кількість студентів першого медичного. Зосереджено почали працювати.

«Пропоновані шість варіантів  завдань не складають несподіванки для наших першокурсників, - зазначила Оксана Василівна. – Над ними працювали викладачі нашої кафедри з урахуванням вивченого студентами матеріалу упродовж семестру, послуговуючись  національним підручником з української мови за професійним спрямуванням, у складі авторського колективу якого, до речі, є науковці кафедрального колективу. Кожне заняття фактично й  було підготовкою до цього іспиту.
Перша частина тестових випробувань містить завдання  практичного характеру, студенти  мають підтвердити грамотність, знання стилістики, правильного написання слів, словосполучень з медичної термінології.

Другий блок – теоретичний,  стосується документознавства. Першокурсники опановували адміністративно - канцелярські документи, що супроводжують людину упродовж життя – це заява, автобіографія, характеристика. Ми акцентуємо, що ці базові знання стануть їм в нагоді, коли  на 3 курсі  вивчатимуть власне медичну документацію на кафедрі соціальної медицини. Тож у тестах їм трапиться, скажімо, завдання позначити правильні реквізити того чи іншого документа тощо.

Наступним етапом іспиту з цієї ж дисципліни буде усна складова. Для підготовки ми запропонували їм 70 тем медичного спрямування на кшталт – «Ваше ставлення до евтаназії», «Роль стовбурових клітин», «Аборт: за і проти»  та інші.  Студенти мають скласти усну розповідь,  розкрити тему, продемонструвавши уміння логічно мислити, правильно будувати речення, а також, красиво добираючи лексику, влучно користуватися професійною термінологією. Оцінюватиметься здатність  аргументувати свою думку, чітко її висловити. Ці теми не передбачають, власне, глибинних знань, проте це вже часткове занурення в професію, налаштування  глибше мислити в її площині». 

У такий спосіб разом зі студентами іспити складають й усі кафедри, де тривають випробування з різних дисциплін,  адже й викладачам  є нагода побачити навіч результат спільної праці впродовж семестру, щоб визначитися із завданнями на прийдешнє. Усім – приємних вражень і задоволення від підсумків сесії!

 

10.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR