Передові стоматологічні технології для навчання

Передові стоматологічні технології для навчання

Приємна новинка уже нового, 2020 року – став до ладу новий фантомний тренінговий стоматологічний центр, оснащений відеософтом, який дозволяє передавати зображення від камери викладача через камери на монітори студентів.

У бездоганно відремонтованій та оснащеній навчальній кімнаті третього медичного факультету розташоване робоче місце викладача і десять – для студентів. Процес максимально наближений до реального, де надають стоматологічну  допомогу хворому.

«На своєму фантомі викладач здійснює певні маніпуляції, що ними має володіти лікар в обсягах хірургічної, терапевтичної, профілактичної амбулаторної допомоги  пацієнту, - розповідає декан третього медичного факультету доцент Максим Шишкін. – Це лікування, пломбування, видалення зубів, розкриття абсцесів, профілактичні процедури тощо. Сигнал надходить на монітор  і  студенти  відстежують дії викладача на своєму моніторі. На кожному робочому місці встановлено  інтраоральну,  або внутрішньоротову камеру, що дозволяє здійснити зворотній зв’язок: викладач слідкує за маніпуляціями студента із заданої теми.

Одночасно у класі може працювати десятеро студентів, при цьому їм не доводиться оточувати викладача, щоб побачити навіч  ту  чи іншу маніпуляцію,  процес  максимально комфортний. Ми не просто задоволені таким цінним придбанням і вдячні ректорату університету, а пишаємось тим, що  стоматологічного комплекту з таким функціоналом немає в жодному медичному виші України, де навчають майбутніх стоматологів. Вартість фантомного центру обійшлася університету майже в чотири мільйони гривень, монітори виробництва США, камери -  італійського. Усе це, безумовно, дозволить наблизити опанування стоматології нашими студентами  до рівня світових стандартів».

Навчання в новому центрі розпочнеться у весняному семестрі, для цього вже придбали всі необхідні витратні матеріали, викладачі з інтересом апробовують новинку. До речі, дуже цікавими й різноплановими є функції інтраоральних камер. Вони є як діагностичним, так і навчальним інструментом. Скажімо, якщо  у минулому стоматологи намагалися пояснити пацієнтові, що таке карієс чи інше захворювання ротової порожнини "на словах", то зараз і лікар, й пацієнт можуть побачити стан здоров'я зубів на власні очі,  на моніторі комп'ютера. Крім того, камера допомагає зробити огляд ротової порожнини  ефективнішим  та ретельним. Отже, найсучасніші технології світової стоматологічної практики тепер слугують студентам ЗДМУ.

 

8.01.2020

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar