Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Співпраця ЗДМУ і АТ «Мотор-Січ»: з користю для України

Співпраця ЗДМУ і АТ «Мотор-Січ»: з користю для України

Представницька делегація ЗДМУ на чолі з ректором, професором Юрієм Колесником, взяла участь у засіданні круглого столу, присвяченому 15- річчю впровадження в медичну галузь першого ендопротеза колінного суглоба виробництва АТ «Мотор Січ».

Подія винятково важлива, саме тому її ініціатор, Президент АТ «Мотор Січ», Герой України В’ячеслав Богуслаєв  зібрав колег, а також широке коло медиків, науковців, причетних до неї, щоб нагадати, як народжувався і який шлях за ці роки пройшов такий цінний для населення винахід, а також обговорити прийдешні перспективи.

Розробка ендопротеза колінного суглоба розпочалася на підприємстві 2000 року, а вже через чотири роки  на базі ортопедичного відділення   9-ї міської лікарні було виконано  операцію першому пацієнту з ендопротезування,  яку разом із завідувачем відділенням цього закладу Ігорем Руденком здійснив доцент кафедри травматології  і ортопедії ЗДМУ Вадим Чорний. Тож на адресу Вадима Миколайовича, колективу усієї кафедри університету на чолі із доктором медичних наук, професором Максимом Головахою під час засідання звучали  вдячні  слова.

Справжнім проривом у вітчизняній травматології та ортопедії назвав освоєння в серійному виробництві ендопротезу колінного суглоба ректор ЗДМУ, доктор медичних наук, професор Юрій Колесник. Адже і донині він є першим і єдиним в Україні. Юрій Михайлович високо оцінив співпрацю університету з підприємством, підкресливши її реальну перспективність у подальшому, адже  такі операції на потоці, вони надзвичайно затребувані серед населення всієї України. Упродовж року в клініках нашої держави хворим встановлюють до 400 ендопротезів з маркою «Мотор – Січі». Працюють три бюджетні програми для малозабезпечених пацієнтів. Тому спільні напрацювання вчених університету  і новаторів – практиків завжди будуть поціновані суспільством.

 

26.12.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR