Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Студенти ЗДМУ готуються до ОСКІ

Студенти ЗДМУ готуються до ОСКІ

У студентів шостого курсу ЗДМУ, які опановують медицину, почалася напружена пора підготовки до складання ОСКІ. І хоча сам іспит очікує на майбутніх випускників у червні наступного року, готуватися почали вже зараз, відпрацювання практичних навичок вони  проходять у міжкафедральному тренінговому центрі. Цей етап у майбутніх випускників дуже  серйозний, тому й ставлення до нього деканатів факультетів гранично відповідальне. Процес неухильно контролюють декани.

Першими  розпочали підготовку шестикурсники II медичного факультету спеціальності «педіатрія».  «Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для випускників вищих медичних закладів освіти. У свою чергу, Вчена рада нашого університету  розробила й затвердила ряд заходів для підвищення якості атестації випускників, - розповів декан II медичного факультету, доцент Юрій Полковніков. - Так, обов’язковим компонентом атестації стали ОСКІ – об’єктивний структурований клінічний іспит в умовах, наближених до реальної практики. Наші  студенти мають опановувати практичні навички, тому ми вже зараз  вирішили їх вводити в симуляційне навчання. Вони тут проходять  три станції – працюють з віртуальним пацієнтом -  слід поставити правильний діагноз з урахуванням лабораторних досліджень, скарг тощо. Наступна станція – зняття  електрокардіограми з інтерпретацією. Іще одна станція передбачає комплекс з базової серцево – легеневої реанімації.  Працюють щодня по дві групи бо завдання суто індивідуальні. Всього такі тренінги пройде 110 студентів, тобто, 10 груп".

«Наступним етапом  у підготовку включаться шестикурсники першого медичного,  це понад 400 осіб, сформовані у 45 груп, -  зазначив декан I медичного факультету , доцент Володимир Компанієць. – Якщо  іспит КРОК випробовує  студентів на визначення рівня  теоретичної  підготовки, то заняття в тренінговому центрі  допоможе їм здобути  необхідні практичні навички, які вони мають гідно продемонструвати на етапах державної атестації. Це дуже важливий крок до професії, зі студентами працюватимуть практично всі кафедри, у центрі є все необхідне оснащення, щоб студенти відчули себе без п’яти хвилин лікарями».

Протягом перших днів занять зі студентами – педіатрами працювали  викладачі  кафедр дитячої хірургії та анестезіології, дитячих хвороб,дитячих інфекційних хвороб та інших, діяльність яких пов’язана з дитинством. 

«Навички , які ми відпрацьовуємо зі студентами, охоплюють ургентну допомогу, ті випадки, що ми моделюємо,повсякчас зустрічатимуться у їхній практичній роботі, тому для них вони дуже корисні, і цього тренінгу вони не забудуть, - вважає асистент кафедри дитячої хірургії й анестезіології Олексій Кокоркін, який разом з керівником Центру Катериною Романовою чітко й креативно організовують навчальний процес. -  Це стосується  першої  допомоги, проведення ЕКГ, моделювання клінічних ситуацій.  У центрі є різновиди манекенів, що охоплюють  всі різновікові дитячі категорії, це  навіч створює ситуації, наближені до реальних, коли лікареві треба приймати рішення самостійно. Нещодавно ряд викладачів нашого університету пройшли  стажування у центрі симуляційного навчання  Державного медичного і фармацевтичного університету імені Ніколає Тестіміцану республіки Молдова у Кишиневі,  привезли звідти  досвід роботи саме в тренінгових центрах, тож успішно застосовуємо його у себе. Це додає упевненості, що ми добре підготуємо наших випускників до ОСКІ».

 

 

26.11.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR