Досвід Талліннського медичного коледжу знадобиться в ЗДМУ

Досвід Талліннського медичного коледжу знадобиться в ЗДМУ

У Талліннському медичному коледжі ( Естонія) побувала доцент кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я ЗДМУ Світлана Малахова. Привід був вельми цікавий : цей навчальний заклад організував науково-практичну конференцію «Міжнародний тиждень Талліннського медичного коледжу». Організатори зустрічі зібрали представників з Боснії і Герцеговини, Франції, України, Латвії, Литви, Йорданії, Фінляндії, Туреччини, які на освітньому майданчику спілкувалися   стосовно ефективності навчального процесу та проходження студентами клінічних практик.

Прикметно, що Талліннський медичний коледж (Tallinn Health Care College) з поміж інших найпоширеніших спеціальностей, що їх тут отримує  молодший  медичний  персонал, готує і бакалаврів за спеціальністю ерготерапія.

«Коледж має кабінет ерготерапії, де сучасні пристосування дозволяють максимально наблизити пацієнта до побутових умов під його особисті потреби, - розповіла Світлана Миколаївна. – Наприклад, серед іншого оснащення тут є імпровізована кухня з оригінально закріпленим  кухонним приладдям та висувними шафами, є кімната особистої гігієни з поручнями та кількома модифікаціями оснащення, функціональне ліжко та декілька моделей візків. Ми побували в  сучасному симуляційному центрі, де студенти набувають навичок з надання першої невідкладної медичної допомоги.

Цікавими й пізнавальними були відвідини  Східно-Талліннського центрального шпиталю (East-Tallinn Central Hospital), де побачили наживо практичну роботу ерготерапевта та фізичного терапевта у відділеннях відновного лікування. Впродовж тижня учасники конференції брали участь у  засіданнях, де дискутували з приводу актуальних питань розвитку ерготерапії, спілкування  з рідними та близькими пацієнтів, багато уваги приділялось питанням етики в ерготерапії», – поділилась  враженнями Світлана Миколаївна.

Доцент Світлана Малахова переконана, що запозичений досвід сприятиме   удосконаленню освітнього процесу та оснащенню  практичної бази для студентів, які в ЗДМУ вивчають  ерготерапію. Адже ця спеціальність в нашому університеті стає дедалі більш затребуваною.

 

13.11.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar