Українською
English
Français
Español
हिन्दी
اللغة العربية
Студенти ЗДМУ написали диктант національної єдності

Студенти ЗДМУ написали диктант національної єдності

В університеті тривають заходи з нагоди Дня  української писемности та мови, який країна відзначає 9 листопада.  Сьогодні студентська спільнота разом з кафедрою культурології та українознавства долучилася до щорічної акції Українського радіо і написали радіодиктант національної єдності.

Писали три групи  першокурсників I і II медичних факультетів. Для кожного студента це була перша в житті спроба у такий спосіб перевірити свої знання з опанування українською. Тому з інтересом слухали  по радіо вступне слово автора підручників і посібників з української мови та літератури, мовознавця Олександра Авраменка, який ось уже дев’ятнадцятий рік поспіль  гуртує в цей листопадовий день прихильників рідного слова всієї України. Не була несподіванкою  заувага диктора, що цьогоріч у диктанті трапиться написання слів за новим правописом.

«Ми напередодні повторили зі студентами цю тему, - зазначила доцент кафедри Світлана Козиряцька, - сподіваюсь, вони впораються. Взагалі, вже усвідомлення того, що ти пишеш разом зі всією Україною, мотивує, примушує зосередитися, тому і ми, викладачі, пишемо разом зі студентами, відтак обговоримо складні випадки правопису».

Цього разу  тема диктанту звучала: «Від бересту до "цифри», - про те, у який спосіб різні покоління людства прагнули зберегти інформацію для своїх нащадків, починаючи від Нестора–літописця до суперновітніх сучасних цифрових технологій.

Цікавими є факти про еволюцію самого Всеукраїнського  радіодиктанту національної єдності. Його започаткували 2000 року. Спершу  автори ідеї раділи 5-6 тисячам листів iз готовими диктантами, в останні роки їх кількість перевищує вже 30 тисяч. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів, з  них без помилок написали 311 учасників.

Тож плекаймо рідну мову повсякчас, бездоганно володіти нею – шляхетно й престижно.

8.11.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar
Created by DIAMIR