ЗДМУ - Китай:  наука і обмін досвідом

ЗДМУ - Китай: наука і обмін досвідом

Науковці Запорізького державного медичного університету  з робочою поїздкою  побували в Китайській Народній Республіці. Хубейський університет медицини міста Шиянь, що у провінції Хубей, відвідали доцент кафедри факультетської педіатрії, доктор медичних наук Ольга Пахольчук і  доцент кафедри патологічної фізіології, кандидат медичних наук Тарас Іваненко. Сповнені вражень, вони поділилися думками про перебування у китайських колег, ось їхня спільна розповідь:

«У Піднебесну наш шлях проклало передусім бажання познайомитись з підготовкою медичних кадрів в цій країні, роботою та досягненнями колег. Візит був ознайомчий, з метою налагодження зв’язків  щодо співробітництва у науковій, педагогічній і практичних сферах. Цікавили здобутки науковців університету,  зокрема, в галузі клітинних культур. Оскільки цей напрям наш університет позиціонує як перспективний для розвитку, планується  створення лабораторії клітинних культур, то сповідували бажання  запозичити китайський  досвід, яким вони  давно володіють.

Одразу слід зазначити, що з усіма  наміченими планами на поїздку нам вдалося справитися, значною мірою за сприяння китайських колег з міжнародного відділу. Нас люб’язно зустріли, ознайомили з університетом. Це велике наукове і студентське містечко, схоже на наше, з тією різницею, що до його складу входять клініки. У двох з них ми побували – дитячій і багатопрофільній з центром репродукції. Відвідали тренінговий центр.

Звичайно, китайським колегам хотілося нас здивувати й вразити, але ж вони не бували у нас, не знають, що ЗДМУ розвивається зовсім не гірше. Наприклад, показали нам як новинку анатомічний стіл, а наш  Аnatomage  уже другий семестр навчає студентів. Загалом, левова частка оснащення, яке ми бачили, у нашому університеті є, і студенти ЗДМУ мають до нього доступ,  лабораторії  ними активно використовуються.

Але бачили багато такого, до чого нам іще прагнути. Зокрема, лабораторії, де замаються дослідженням клітинних культур. У  них працюють не студенти, лише науковці. Китайські колеги  вирощують клітини для трансплантації  при лікуванні цукрового діабету. Напрям новітній, його розвивають вчені всього світу.  Збираємось відкривати таку лабораторію у себе, це буде істотний поступ, справа, цікава для науковців усіх галузей університету. Зможемо, наприклад, замість використання в якості біоматеріалу щурів, послуговуватися клітинами і впливати на них різними чинниками. Тому ми прискіпливо вивчали, як працюють такі лабораторії, з чого слід починати.

Іще цікавив досвід навчальної роботи, методики викладання. Студенти  Хубейського  університету опановують медицину упродовж п’яти років. При цьому мають досить жорсткий розпорядок дня – навчання триває з восьмої ранку до дев’ятої-десятої вечора.  На відміну від наших студентів, які з хворими  починають працювати  практично на початку навчання й іспити складають біля ліжка реального пацієнта, китайські студенти знайомляться з пацієнтом на п’ятому курсі, і то це актор.  Інші, крім віртуальних,  варіанти практичних навичок навіть не розглядаються.

Одним з напрямів нашого відрядження  було налагодити контакти з репродуктивним центром. Спілкування виявилося цікавим,  дійшли згоди, що у перспективі ймовірний обмін досвідом: їхні спеціалісти  можуть приїздити  до нас і читати лекції нашим студентам. Це цікаво й тим, що  вчені мають не лише китайський  досвід, але й  американський, бо навчалися там, або проходили стажування в США.  Також  йшлося про те, що можливим є відвідання  ЗДМУ професором, котрий працює в галузі  цитології клітинних культур, -  такий досвід і навчання матиме для нас виняткове значення.

Позитивним акцентом поїздки стала  й домовленість  про обмін студентами між нашими університетами. Так що плідній співпраці покладено добрий початок. Висловлюємо вдячність ректорату, особисто ректору, професору Юрію Михайловичу Колеснику, за можливість побувати у такому цікавому відрядженні, познайомитися із зарубіжними новітніми науковими та освітніми технологіями, які будемо прагнути якомога продуктивніше використовувати  у своїй практичній роботі». 

 

23.10.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)224-64-69, факс: (061)233-60-07, zsmu@zsmu.zp.ua
Відправити E-mail

Увага! Єдиним офіційним сайтом ЗДМУ є zsmu.edu.ua. За інформацію, надану від імені ЗДМУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| en | fr | es | hi | ar